Ponúkne pokročilejšie funkcie, ktoré PWA neponúka.

Apple a Google vytvorili dva odlišné svety, ktoré sú si rokmi čoraz bližšie. Možno aj preto je v tejto dobe prechod medzi systémami jednoduchší ako kedykoľvek predtým, čo potvrdzuje aj nová snaha spoločnosti Apple sprístupniť aplikáciu Apple TV pre zariadenia so systémom Android.

Apple to však bude mať v prípade mobilných Android zariadení o niečo ľahšie, pretože spoločnosť už v roku 2020 vydala svoju “TV” aplikáciu pre systém Android TV. Na druhej strane je potrebné zdôrazniť, že Apple na mobilnej aplikácii pracuje už od roku 2022, pričom je možné, že práce boli na nejaký čas prerušené. Je však pozitívne, že spoločnosť Apple v tejto veci opäť napreduje a podľa portálu Phandroid robí aj značné pokroky.

Apple TV+ je videoslužba od Applu. Samostatne je jej cena pomerne vysoká, avšak v balíku Apple One ide o atraktívnu ponukuZdroj: Apple
Apple TV+ je videoslužba od Applu. Samostatne je jej cena pomerne vysoká, avšak v balíku Apple One ide o atraktívnu ponuku

Ak však používate Android zariadenia a zároveň máte predplatenú službu Apple TV+, tak aktuálne sa musíte spoliehať na progresívnu webovú aplikáciu (PWA) na tv.apple.com. Hoci aj táto forma sa dá považovať za “riešenie”, tak stále sa nevyrovná natívnej aplikácii. Zdroj síce nespomína, kedy bude aplikácia pre Android zariadenia vydaná, ale je pravdepodobné, že to môže byť už čoskoro, ale zároveň to môže byť aj oveľa neskôr.

Pre veľa používateľov Android zariadení sa môže zdať trochu zvláštne predplatiť si službu od Applu, ale bariéry medzi spoločnosťami Google a Apple sa zmenšili do takej miery, že dnes nie je problém z akéhokoľvek dôvodu súbežne používať aj viacero Android a iOS zariadení so službami z konkurenčného tábora. Tak prečo by to nemohlo platiť aj pre Apple TV?

Pokiaľ by vás predsa len služba pre televízory od Apple nevyslovila, a vlastníte Android zariadenie, určite vyskúšajte hudobnú streamovaciu službu Apple Music. Možno aj vás prekvapí. V Obchode Play sa okrem nej aktuálne nachádza ešte ďalších päť Apple aplikácií.

Zdroj: Phandroid 

Prečítajte si aj:

Značky:

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.