Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Po viac ako dvoch rokoch výskumu a vývoja ARCHOS dodá v prvom štvrťroku 2018 prvých 5 000 brán s technológiou PicoWAN a  ďalších 15 000 počas roku 2018, tak, aby zabezpečil pokrytie veľkých mestských oblastí vo Francúzsku.

PicoWAN technológia je pokrok vo svete internetu veci (IoT). Prínos spočíva v sieťovom protokole s malým výkonom, ktorý je zabudovaný do pico-gateways, nachádzajúcich sa v inteligentných WiFi zásuvkách. PicoWAN spolupracuje s čipmi LoRa, rozsah týchto brán je tak porovnateľný s výkonom antén v budovách. Jednoduché nastavenie brány spočíva s zapojení do štandardnej zásuvky. Ide o redundantnú sieť, ktorej signál preniká hlbšie do budov a ponúka vyššiu kvalitu signálu služieb.

PicoWAN brány je možné spojiť zo smartfónom pomocou Wi-Fi, a ovládať ich hlasom.

Sieťové riešenie PicoWAN je jedinečné, pretože spája všetky prepojenia v sieti internetových vecí (IoT) bez nutnosti budovania nákladnej infraštruktúry. Toto end – to end  riešenie poskytuje B2B zákazníkom špeciálnu sieť, zariadenia na mieru a služby na správu a spracovanie dát v cloude. PicoWAN je zjednodušená internetová komunikácia.

S nainštalovaním 20 000 brán s technológiou PicoWAN vo Francúzsku bude mať ARCHOS nezávislú sieť LPWAN slúžiacu na správu ekosystému pripojených objektov, ktoré sa veľmi ľahko inštalujú, s batériami, ktoré majú výdrž až 5 rokov a poskytujú akýkoľvek druh informácií ako je teplota, detekcia prítomnosti, vlhkosť, CO2, pohyb.

PicoWAN zostáva jedinou technológiou s dlhým dosahom, navrhnutou pre budovy a mestskú zástavbu . Vo vývoji sa nachádza  množstvo senzorov od senzorov  pre koncových zákazníkov až po veľké organizácie .

Tento obchodný model umožňuje ponúkať spoločnosti ARCHOS B2B sieť s ročným poplatkom 1 € / Rok / za pripojený objekt, pričom ponuky relevantných hráčov sú 10 x drahšie.

Vzhľadom na to, že IOT je rýchle rastúci sektor, otvoril ARCHOS stránku pre vývojárov  www.picowan.com , na stránke je zdieľaný zdrojový kód s tými vývojármi, ktorý sa zapoja do projektu. ARCHOS ponúkne bezplatne 1 000 PicoWAN test kitov počas MWC.

Značky: