Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Nový napájací zdroj ARX 1000 značky Zalman je určený predovšetkým pre hráčov počítačových hier, ale i pre grafikov alebo dizajnérov.

Teda pre všetkých, ktorý pracujú so silnými počítačmi, ktoré vyžadujú poriadnu dávku energie.

Najdôležitejšou úlohou silného zdroja je dodať dostatočné množstvo energie, s čo najmenšou možnou stratou. Účinnosť zdroja ARX 1000 je certifikovaná na úrovni 80 Plus Platinum, to znamená, že sa účinnosť pohybuje od 80 do 94 %.

Nie je potrebné sa obávať zahrievania

Je prirodzené, že sa výkonné počítače budú zahrievať. ARX 1000 si s teplom poradí ľahko. Je vyrobený z materiálov, ktoré sú odolné voči vysokým teplotám. Navyše je zdroj vybavený 135mm ventilátorom pre efektívne chladenie.

Tajomstvo spočíva v jednotlivých dieloch

Zdroj ARX 1000 obsahuje meniče DC-DC a len jediný výstup, čo garantuje špičkovú reguláciu napätia. Navyše je potrebné pripomenúť funkciu PFC (Power Factor Correction) hneď s dvomi obvodmi, ktorá znižuje straty, zvyšuje účinnosť a znižuje spotrebu.

Bezpečná voľba

Každý seriózny výrobca garantuje komplexnú ochranu svojich napájacích zdrojov.  ARX 1000 je vybavený celou škálou ochranných obvodov proti prepätiu, preťaženiu, celkovému preťaženiu, podpätiu alebo skratu (OCP, OPP, OTP, OVP, SCP a UVP).

Technické údaje

Výkon: 1000 W

Certifikovaná účinnosť: 80 Plus Platinum

Účinnosť: 89 % – 94 %

Aktívne chladenie: 135mm ventilátor

Ochranné obvody: OCP, OPP, OTP, OVP, SCP, UVP

Modulárne káble

Funkcia aktívneho PFC

Frekvencia: 50Hz ~ 60Hz

Rozmer: 180 x 150 x 86 mm

Cena a dostupnosť:

Zdroj ARX 1000 bude dostupný prostredníctvom siete internetových obchodov.  Cena zatiaľ nebola stanovená.

Značky: