Vyznať sa v telefónoch od ASUSu je výzva.

ASUS výrazne posilňuje svoj produktový rad smartfónov. Druhá generácia, ZenFone 2, je dnes dostupná na trhu v 5,5-palcovom a 5-palcovom prevedení. Výrobca okrem toho uviedol ZenFone Selfie, ktorý sme už testovali (dobrá voľba pre selfie maniakov) a ZenFone 2 Laser. Posledný menovaný model je v podstate ZenFone 2 s laserovým zaostrovaním fotoaparátu. Zariadenie vďaka tomu dokáže automaticky zaostriť už za 0,3 sekundy.

ZenFone 2 Laser je dostupný v 5 a 5,5-palcovej verzii. U nás aktuálne kúpite iba 5-palcový model. ASUS však predstavil aj 6-palcové prevedenie, ktoré je zatiaľ dostupné iba pre Indiu. Obsahuje Full HD displej, procesor Qualcomm Snapdragon 616, 3 GB RAM a 32 GB úložisko. Fotoaparát je totožný, avšak 6-palcová verzia ponúka lepšiu hardvérovú výbavu ako modely s menšou uhlopriečkou. Cena novinky je v prepočte cca 250 EUR. Dostupnosť a cena pre náš trh nie je známa.

Ako sme v úvode spomínali, vyznať sa v telefónoch od ASUSu je výzva. Výrobca totiž označuje rovnakým názvom viacero modelov s rôznymi parametrami. Špecifikovať konkrétny telefón tak viete iba pomocou modelového označenia. Aktuálnu ponuku pre náš trh nájdete na oficiálnych stránkach výrobcu.