Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Opakovaný úspech: Škoda Fabia i Octavia získali tento rok titul najlepšieho importovaného automobilu vo svojich triedach v renomovanej čitateľskej súťaži Best Cars, ktorú organizuje nemecký automobilový časopis auto motor und sport.

Octavia predĺžila svoju pôsobivú víťaznú sériu a titul najlepšieho zahraničného kompaktného automobilu získala už jedenásty raz za sebou. Fabia zvíťazila medzi dovážanými malými automobilmi už tretíkrát, po víťazstvách v rokoch 2008 a 2023. V 48. ročníku súťaže hlasovalo 92 798 čitateľov, pričom v 13 kategóriách súťažilo rekordných 455 modelov.

Škoda Octavia predĺžila víťaznú sériu – porazila 28 súperov

V tohtoročnej čitateľskej ankete časopisu auto motor und sport získala Škoda Octavia 15,5 % všetkých hlasov v kategórii kompaktných automobilov importovaných na nemecký trh. Obľúbený model zvíťazil v konkurencii 28 súperov a získal svoj jedenásty titul v rade. V celej histórii súťaže získala Octavia dvanásť ocenení. Komplexne modernizovaná verzia bestselleru značky Škoda oslávila svoju svetovú premiéru včera o 10:00 hod. vo virtuálnom štúdiu, na Škoda Storyboard a na oficiálnom kanáli Škoda na YouTube.

Škoda Fabia získala tretí titul

Škoda Fabia štvrtej generácie takisto úspešne obhájila svoj minuloročný titul najlepšieho malého automobilu dovážaného na nemecký trh, keď získala 16 % hlasov a zabezpečila si prvé miesto pred 19 konkurentmi. Po rokoch 2008 a 2023 je to už tretie ocenenie modelu Fabia v prestížnej súťaži Best Cars.

Značky: