Bezdrôtové nabíjačky nájdete v nábytku, ale aj v McDonalde

1

Na MWC sme videli technológiu bezdrôtového nabíjania s názvom Rezence. Čoskoro by sa mala objaviť v nábytku okolo nás.

Podrobné detaily ohľadom technológie sme sa bohužiaľ na stránku spoločnosti Intel nedozvedeli. Vieme, že základom je magnetická rezonancia, ktorá prenáša bezdrôtovú energiu. Môžeme vám však popísať to, ako ovplyvní technológia životy ľudí. Intel vidí blízku budúcnosť v nábytku, ktorý má v sebe zabudovanú bezdrôtovú nabíjačku. Buďto pokrýva celý nábytok, alebo iba jeho časť. V takom prípade je nabíjacia plocha vyznačená aj na nábytku. Na túto plochu je možné položiť telefón, tablet alebo notebook. Hoci sme sa nedozvedeli, s akým výstupným prúdom zariadenia nabíja, nabíjačka si poradí aj s notebookom a viacerými telefónmi súbežne.

Technológia nabije aj viacero zariadení súbežne

Technológia nabije aj viacero zariadení súbežne

Prezentované mobilné zariadenia boli vybavené špeciálnym čipom, resp. obalom v prípade smartfónov. Čip, ktorý je potrebný na prijímanie energie, by sa mal v priebehu roka až dvoch priamo zabudovať do zariadení samotných. V praxi to bude znamenať, že nebudete potrebovať žiadne príslušenstvo. Jednoducho si kúpite nový telefón a ten bude razom možné dobíjať bezdrôtovo hocikde, kde sú k dispozícii nabíjačky Rezence. Či už u vás doma, v práci alebo v reštaurácii.

Mimochodom, bezdrôtové nabíjanie v reštauráciách nie je žiadne sci-fi. Takéto plány ohlásila napríklad britská sieť McDonaldov. Hoci sa v reštauráciách objavia iba štandardné Qi nabíjačky, je to iba krôčik k tomu, aby ich časom vystriedala technológia Rezence. Samozrejme, až keď bude pripravená na komerčné použitie. A to by malo byť ešte tento rok.

Roman-29

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie a hry pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa zameriavam na operačné systémy, zaujímavé služby pre spotrebiteľov, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006, sledovať ma môžete na Instagrame @rmnkdlc a kontaktovať na roman@touchit.sk

Jeden komentár

  1. Pingback: VIDEO touchIT: Bezdrôtové nabíjanie zariadení | touchIT

Pridaj komentár