Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Panasonic dnes predstavila bezplatnú aktualizáciu firmvéru (v1.1) pre fotoaparáty LUMIX DMC-GX80, ktorá výrazne vylepšuje ich funkčnú výbavu o novú funkciu Focus Stacking.

Táto funkcia sa uplatní predovšetkým v makrofotografii, kde býva ťažké udržať celú fotografovanú scénu v ostrej oblasti. Vďaka funkcii Focus Stacking možno vyfotografovať sériu snímok zaostrených na rôzne miesta s rôznymi hodnotami clony a potom ich zložiť dohromady, takže máte rozsah ostrej oblasti (hĺbky ostrosti) úplne pod kontrolou.

Aktualizácia firmvéru pridáva do výbavy fotoaparátu LUMIX DMC-GX80 aj niekoľko ďalších funkcií. V menu Focus Bracket novo pribudla funkcia Sequence, vďaka ktorej môže užívateľ v sérii snímok nastaviť rôznu vzdialenosť zaostrenia od pôvodne zaostrenej roviny. Pri použití vstavaného blesku možno teraz jeho odpálenie v menu zakázať.

Aktualizácia firmvéru pre DMC-GX80 vo verzii v1.1 je k dispozícii na webových stránkach zákazníckej podpory LUMIX: http://panasonic.jp/support/global/cs/dsc/