Bluetooth 5 je už na dosah

1
Ďalšia vynovená verzia štandardu Bluetooth sa nazýva Bluetooth 5 a oficiálne bude predstavená budúci týždeň. Stane sa tak –16. júna v Londýne na Bluetooth Special Interest Group (SIG).

O odhalenie sa postará výkonný riaditeľ Mark Powell. Od piatej generácie sa očakáva, že bude zásadne vylepšená oproti aktuálnej verzii a ponúkne až dvojnásobnú rýchlosť a štvornásobný rozsah nízkoenergetických Bluetooth prenosov. SIG ďalej hovorí, že nová verzia 5 bude ponúkať aj väčšiu podporu pre rôzne služby.

Bluetooth 5_nowat

Plány pre túto verziu Bluetooth 5, boli načrtnuté už v minulom roku, ale SIG, ktorý spolupracuje s gigantmi, ako Apple, Microsoft a Intel, sa rozhodli pre oficiálne predstavenie Bluetooth 5 až teraz. SIG vysvetľuje, že zvolil označenie „5“ preto, aby bol tento bezdrôtový štandard zrozumiteľnejší pre všetkých používateľov. Zmeny v rýchlosti a rozsahu, by mali byť prospešné aj pre zariadenia a domovy s internetom vecí, ktoré sa s časti spoliehajú, aj na ovládanie cez Bluetooth.

Zdroj: www.theverge.com

 

Značky:

O autorovi

Svet technológií a automobilov je to, čo ma baví a napĺňa. Z oblasti technológií ma to najviac ťahá k ovociu , dronom, fotoaparátom a inteligentným zariadeniam (IoT). Svet automobilov, ale aj motoriek ma zaujíma od detstva. Priťahuje ma úplne všetko, čo má kolesá. Vo voľnom, ale i pracovnom čase rád fotografujem, cestujem, testujem a píšem.

Jeden komentár

  1. Pingback: Bluetooth 5 je oficiálne predstavený a prináša zásadné vylepšenia | touchIT

Pridaj komentár