Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Čoskoro ubehne rok odkedy naše životy zmenila neočakávaná pandémia, no boj ešte stále nekončí. Na tiesňové linky prichádza viac hovorov ako kedykoľvek predtým. Linky sú preťažené a spolu s linkami prichádzajú o silu aj operátori. BUDIŠ, a.s. sa rozhodla opätovne darovať svoje produkty (pitný režim) všetkým statočným hlasom z čísel 112, 150 a 155. Do Bratislavy, Trenčína, Trnavy, Nitry, Žiliny, Banskej Bystrice, Prešova aj Košíc poputuje viac ako 156 tisíc fliaš pitného režimu.

Pomáhať zvládne každý

Nie je to pritom prvýkrát. BUDIŠ, a.s. operátorov podporila už počas prvej vlny, v marci. „Pomohli sme vtedy a pomôžeme aj dnes s poskytnutím minerálnych a pramenitých vôd, ochutených nápojov a čajov. Týmto krokom chceme motivovať aj ostatných, pomoc je predsa najzákladnejšia ľudská hodnota.  Pamätám si, že v marci 2020 nás šokovalo, že v Trnave operátori prijali za jeden deň 480 hovorov. Riaditeľ linky 155 v rozhovore nedávno povedal, že pred Vianocami bol denný slovenský priemer 1800 hovorov. Aktuálne už hovoríme o 2500 telefonátoch za jeden deň. Pracovníci sú naozaj pod obrovským tlakom, “ hovorí Andrej Hronský, zástupca spoločnosti BUDIŠ, a.s..   

Lebo na pitnom režime záleží

„Haló? Potrebujem pomôcť!“ Tieto slová počúvajú operátori denne, často pritom ide o problémy, ktoré nepatria na pôdu tiesňovej linky- ľahko by ich vyriešil všeobecný lekár. BUDIŠ, a.s. so svojim portfóliom pitného režimu chce týmto krokom prispieť k osvete, zdieľať medzi svojich zákazníkov, že operátori sú už na pokraji svojich síl. A že ich treba odbremeniť. „Pitný režim je dôležitý pre každého z nás, no v stresujúcich situáciách sa bez pravidelnej dávky minerálov nezaobídeme. Operátorov si veľmi vážime, ich práca je naozaj náročná a preto je dôležité, aby dodržiavali pitný režim a pili tiež aj vodu s bohatým obsahom minerálov,“ dodáva Andrej Hronský, zástupca spoločnosti BUDIŠ, a.s..   

BUDIŠ, a.s. počas korona-krízy zásobila karanténne centrá aj policajtov na kontrolných hraničných priechodoch. Tentoraz daruje 156 448 minerálnych a pramenitých vôd, ochutených nápojov, čajov hrdinom za telefónmi. „Koronavírus nás dostal do pozície, kedy tí, ktorým bežne voláme o pomoc, teraz žiadajú o pomoc nás. A my nesmieme zložiť telefón. Budiš pripíja na všetkých, ktorí naďalej statočne bojujú. Ďakujeme vám!“ Andrej Hronský, zástupca spoločnosti BUDIŠ, a.s..   .

Značky: