Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Canon Europe, líder v oblasti digitálneho spracovania obrazu, dnes oznámila uvedenie štyroch nových čiernobielych a farebných jednoúčelových tlačiarní.

Modely i-SENSYS LBP351x, LBP352x, LBP710Cx a LBP712Cx sú navrhnuté tak, aby naplnili tlačové požiadavky veľkých podnikov a ponúkli flexibilnú konfiguráciu i vyššiu produktivitu v robustnom a kompaktnom designe.

Najnovšie jednoúčelové tlačiarne vychádzajú v ústrety pracovným požiadavkám naprieč rôznymi odbormi vrátane zdravotníctva, práva i maloobchodu a ďalej zvyšujú úroveň produktivity radu i-SENSYS. Modely  i-SENSYS LBP351x/LBP352x prinášajú rýchlosť tlače až 55/62 strán za minútu a umožňujú optimalizovať efektivitu práce v organizáciách so skutočne veľkými objemami čiernobielej tlače. Za vylepšenou produktivitou stojí v prípade týchto dvoch tlačiarní i vyššia celková kapacita papiera – až 3 600 listov. Vysokou rýchlosťou a veľkou kapacitou papiera sa môžu pochváliť aj modely pre plnofarebnú tlač – i-SENSYS LBP710Cx tlačí rýchlosťou 33 strán za minútu s kapacitou až 2 300 listov papiera, i-SENSYS LBP712Cx ponúka rýchlosť 38 strán za minútu a celkovú kapacitu papiera až 1 200 listov.

i-SENSYS LBP712Cx

i-SENSYS LBP712Cx

Všetky nové zariadenia sú kompaktné a ideálne do miest s nedostatkom voľného priestoru. Nové tlačiarne firmám umožňujú, aby zostali so svojimi zákazníkmi, klientmi a spolupracovníkmi v kontakte a mohli s nimi efektívnejšie komunikovať. Vďaka flexibilnej konfigurácii môžu zákazníci tlačiareň umiestniť prakticky do ľubovoľného dostupného priestoru, prípadne ju rozšíriť o štyri ďalšie zásobníky papiera vrátane podávača médií špecifických formátov, ako sú napríklad bankové výpisy alebo lekárske predpisy. Modely i-SENSYS LBP710Cx a i-SENSYS LBP712Cx navyše využívajú i nový farebný toner s vysokou výťažnosťou i vyššou kapacitou. Tento nový systém umožňuje výmenu tonerových kaziet v ďalších časových intervaloch a popri zvýšení efektivity tak môžu zákazníci ťažiť i z nižších nákladov.

i-SENSYS LBP710Cx

i-SENSYS LBP710Cx

Vďaka podpore mobilnej tlače a možnosti využívať cloudové služby sa môžu modely oboch sérií pochváliť funkcionalitou pre podnikových zákazníkov a súčasne malými nárokmi na pracovný priestor. Nové tlačiarne sú kompatibilné s technológiami Apple AirPrint i Mopria, a používatelia tak môžu z kompatibilných mobilných zariadení tlačiť dokumenty i na cestách. Nakrátko neprídu ani firmy, ktoré využívajú službu Google Cloud Print – nové zariadenia sú kompatibilné i s týmto typom cloudovej tlače. Navyše vďaka bezproblémovej integrácii s platformou pre správu tlače Canon uniFLOW majú funkcionalitu určenú pre podnikových zákazníkov k dispozícii všetky pracovné skupiny naprieč celou organizáciou.

i-SENSYS LBP352x

i-SENSYS LBP352x

Súčasťou nových modelov je i technológia Canon Quick First-Print, ktorá umožňuje vytlačiť dokument naozaj veľmi rýchlo, a to i v prípade, keď je tlačiareň pred zahájením tlače v režime spánku. Ide o ďalšiu technológiu, ktorá má vo firemnom prostredí významný podiel na maximálnom zefektívnení tlače. Najnovšie zariadenia sú rovnako kompatibilné s tlačovými jazykmi podľa priemyselných štandardov PCL5e/6 a Adobe PostScript, ktoré zvyšujú kompatibilitu v rámci integrácie do aktuálnej sieťovej infraštruktúry.

i-SENSYS LBP351x

i-SENSYS LBP351x

„Nové zariadenia prinášajú do radu i-SENSYS produkčnú rýchlosť a umožňujú nám ponúknuť ideálne tlačové riešenia všetkým oddeleniam, v ktorých dochádza ku styku so zákazníkmi a ktoré veľmi často bojujú s nedostatkom voľného priestoru,“ hovorí Daniel Míka, B2B Marketing Director v spoločnosti Canon CZ. „Tieto tlačiarne sme navrhli s cieľom umožniť akejkoľvek firme, v ktorej platí, že čas sú peniaze, aby mohli maximalizovať svoju produktivitu i flexibilitu. Vďaka podpore vysokorýchlostnej tlače, väčšej celkovej kapacite papiera a novej technológii tonerov predstavujú naše najnovšie tlačiarne rýchle a profesionálne riešenia, ktoré umožňujú optimalizovať produktivitu na pracovisku a priniesť tak výhody všetkým vyťaženým prostrediam.“

Jednoúčelové tlačiarne Canon i-SENSYS LBP351x, LBP352x, LBP710Cx a LBP712Cx budú v Európe v predaji od júla 2016.

 Kľúčové vlastnosti tlačiarní i-SENSYS LBP351x a LBP352x:

 • Tlač s rýchlosťou až 62 strán za minútu
 • Automatická obojstranná tlač
 • Možnosť rozšírenia až o 4 ďalšie podávače
 • Kapacita papiera až 3 600 listov
 • Možnosť využitia tonerových kaziet s vysokou výťažnosťou
 • Podpora služby E-maintenance
 • Kompatibilita s technológiami AirPrint a Mopria
 • Podpora služby Google Cloud Print
 • Podpora tlačových jazykov PCL5c/6 a Adobe PostScript
 • Aplikačná platforma MEAP pre integráciu s platformou uniFLOW

Kľúčové vlastnosti tlačiarní i-SENSYS LBP710Cx a i-SENSYS LBP712Cx:

 • Tlač s rýchlosťou až 38 strán za minútu
 • Automatická obojstranná tlač
 • Možnosť rozšírenia až o 3* ďalšie podávače
 • Kapacita papiera až 2 300* listov
 • Možnosť využitia tonerových kaziet s vysokou výťažnosťou
 • Podpora služby E-maintenance
 • Kompatibilita s technológiami AirPrint a Mopria
 • Podpora služby Google Cloud Print
 • Podpora tlačových jazykov PCL5c/6 a Adobe PostScript
 • Aplikačná platforma MEAP pre integráciu s platformou uniFLOW

* Iba model LBP712Cx

Značky: