HTC na výstave CES 2018 predstavilo okuliare Vive Pro aj bezdrôtový adaptér Vive Wireless Adaptor.

Vive Pro je nový headset pre virtuálnu realitu od HTC, ktorý v porovnaní s pôvodným modelom Vive ponúka až o 78% rozlíšenie. Využíva OLED displeje s celkovým rozlíšením 2880 × 1600 a rozdiel vo vizuálnej kvalite je zreteľný na prvý pohľad.

V Las Vegas sme si vyskúšali oba headsety, nové okuliare ponúkajú viditeľne ostrejší obraz. Obnovovacia frekvencia je aj v prípade novinky 90 Hz a headset ponúka zorný uhol na úrovni 110 stupňov. V tomto smere sa oproti predchádzajúcej verzii nič nezmenilo.

Porovnanie HTC Vive Pro (vľavo) a HTC Vive (vpravo)

Vive Pro tiež obsahuje zabudované slúchadlá s integrovaným zosilňovačom a výrobca zdokonalil aj rozloženie hmotnosti headsetu, takže zariadenie sa pohodlnejšie nosí na hlave. Novinkou je predná duálna kamera, ktorá umožňuje pohľad do reálneho sveta a využiť ju môžu aj vývojári.

Hoci sú všetky VR okuliare na prvý pohľad prakticky totožné, HTC Vive Pro je to najlepšie VR zariadenie, ktoré sme mali možnosť si v Las Vegas vyskúšať. Cena a dostupnosť pre náš trh nebola zatiaľ oznámená.

HTC Vive Pro

HTC na CESe oznámilo aj svoj oficiálny bezdrôtový adaptér, ktorý bude kompatibilný s pôvodným headsetom Vive aj s novinkou Vive Pro. Takzvaný Vive Wireless Adaptor využíva technológiu Intel WiGig v pásme 60 GHz, ktorá by mala zabezpečiť spoľahlivý a vysoký výkon a zároveň nízku odozvu.

Bezdrôtový adaptér bude v predaji v Q3 2018, cena nebola oznámená. HTC tiež vylepšilo svoj obchod pre VR s názvom Viveport, ktorý aktuálne obsahuje viac ako 1000 zážitkov pre virtuálnu realitu.

HTC Vive Wireless Adaptor

Prečítajte si aj:

Vyskúšali sme Oculus Rift, HTC Vive aj PlayStation VR. Tu sú naše dojmy

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit