CES: Inteligentná podprsenka stojí 150 dolárov. Ženám zmeria tep (VIDEO)

0

Nositeľné technológie vstupujú do novej éry.

Nositeľné zariadenia, ktoré merajú tep a počítajú kroky, nemusia mať iba tvar náramku alebo hodiniek. Môžu byť priamo integrované do kusu oblečenia. Vďaka tejto myšlienke vznikla aj inteligentná podprsenka od spoločnosti OmSignal.

Tá je určená na športovanie, čomu zodpovedá aj jej dizajn. Je navrhnutá prakticky, aby sa nosila pohodlne, pričom pod ľavým košíkom obsahuje malý modul, vybavený senzormi. Ten však neznižuje pohodlie nosenia podprsenky. Meria tep, rýchlosť dýchania a spálené kalórie. Namerané dáta posiela do mobilnej aplikácie.

Podprsenka sa dokáže synchronizovať s telefónom aj počas športovania, napr. v rámci behania je možné aktivovať funkciu OmRun. Aplikácia vtedy meria vzdialenosť, rýchlosť behu a ďalšie údaje, ktoré kombinuje s údajmi z podprsenky.

Podprsenka sa dostane na trh počas jari. Jej cena je 150 dolárov, dostupnosť pre Európu nepoznáme.

Zdroj: The Verge

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie a hry pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa zameriavam na operačné systémy, zaujímavé služby pre spotrebiteľov, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006, sledovať ma môžete na Instagrame @rmnkdlc a kontaktovať na roman@touchit.sk

Pridaj komentár