Samsung Galaxy Note7 je už nezvratne preč a na Note8 si budeme musieť ešte nejaký ten čas počkať. Kde hľadať nejakú alternatívu? Môže zamiešať karty novinka od LG?

Aktualizovali sme článok o naše fotky priamo z Las Vegas.

LG v Las Vegas oficiálne ukázalo verejnosti 5,7″ phablet so stylusom, ktorý pobeží na nugátovom Androide 7.0. Po hardvérovej stránke sa však jedná skôr o strednú triedu, čomu nasvedčuje 8 jadrový procesor MediaTek s taktom 1,5 GHz v kombinácii s 3 GB operačnou pamäťou a 16 GB internou pamäťou.

Priemerné hodnoty prislúchajú aj displeju, ktorý je v HD rozlíšení (1280×720 pix) a to isté sa dá tvrdiť aj o dvojici fotaparátov, ktoré majú rozlíšenie 13 Mpx (zadný), respektíve 8 Mpx (predný). Jednou z hlavných zmien oproti minuloročnému modelu je vylepšený stylus, ktorý je ľahší a o cca 30% užší ako jeho predchodca.

Nové sú funkcie ako Pen Keeper (upozornenie v prípade vzdialenia stylusu od smartfónu) či praktické Screen – off Memo (možnosť zapisovania poznámok na vypnutom displeji). Zmenilo sa aj umiestnenie tlačidiel hlasitosti, ktoré sa zo zadnej strany presunuli na ľavú bočnú hranu. Na zadnej strane nechýba snímač odtlačkov prstov.

Vzhľadom na vyššie uvedené parametre je jasné, že LG Stylus 3 nie je žiadnou vlajkovou loďou a určite nebude adekvátnou náhradou za Galaxy Note7. Na druhej strane treba poznamenať, že sa o to ani nesnaží a pre používateľov, ktorí sa okrem výkonu zameriavajú aj na cenu zariadenia, môže byť tou správnou voľbou. Najmä pre skupinu, ktorá reálne využíva stylus. Cenu, zatiaľ, oficiálne LG nezverejnilo, mala by sa však pohybovať na úrovni približne 200 eur.

Na článku spolupracovali Ondrej Macko a Roman Kadlec, Las Vegas.

Značky: