Slovenská asociácia pre káblové telekomunikácie (SAKT) reaguje na výzvu Českej televízie a operátorom, ktorí sú členmi SAKT odporúča upustiť od ďalšej distribúcie kanálu ČT Šport na slovenskom trhu.

O stiahnutí kanálu ČT Šport rozhodla Česká televízia, ktorá o tomto kroku minulý týždeň informovala všetkých slovenských operátorov s požiadavkou stiahnuť spomínaný kanál zo svojich televíznych programových ponúk.

Slovenská asociácia pre káblové telekomunikácie zastupuje na našom trhu už vyše 25 rokov operátorov rôznych veľkostí a platforiem. Združuje viac ako 100 operátorov a zastrešuje viac ako 1 milión predplatiteľov, ktorým okrem iného pomáha pri komunikácii s televíznymi kanálmi a organizáciami kolektívnych správ.

SAKT plne rešpektuje rozhodnutie Českej televízie a vzhľadom na dlhoročnú vzájomnú spoluprácu odporúča svojim členom vyradiť tento športový kanál zo svojej televíznej ponuky.  

Kompletné informácie o združení SAKT nájdete na www.sakt.sk.

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.