Cez Viber je možné posielať peniaze: Funkcia príde aj na Slovensko

0

Aktuálne je dostupná v susednom Maďarsku.

Viber spustil novú funkciu s názvom Moneytou. Pomocou nej je možné okamžite posielať peniaze cez chatovaciu aplikáciu. Nová funkcia je aktuálne dostupná v Maďarsku, dlhodobým plánom je prienik na ďalšie trhy vrátane Slovenska.

Funkcia Moneytou využíva technológiu Send spoločnosti Mastercard a je výsledkom spolupráce medzi firmami Rakuten a Mastercard. Vyvinula ju spoločnosť NeoPay v Maďarsku.

Výhodou novinky je najmä bezpečné, rýchle a jednoduché posielanie a prijímanie peňazí. Prevedená čiastka sa pripíše k zostatku príjemcu a je možné ju minúť prostredníctvom platobnej karty alebo vybrať v hotovosti.

V rámci aplikácie Viber si môžete zaregistrovať viac platobných kariet a následne si vybrať, ktorú pre transakciu použiť. Funkcia Moneytou bude užívateľom aplikácie Viber dostupná prostredníctvom samostatnej ikony.

Zdroj: TS Viber

Prečítajte si aj:

Lokálne číslo od Viber je riešenie, vďaka ktorému budete prijímať hovory a sms v zahraničí bez roamingových poplatkov

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie, hry a konzoly pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa špecializujem na operačné systémy, zaujímavé služby, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006, kontaktovať ma môžete na roman@touchit.sk

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>