Aplikácia kontroluje posledné napísané slová a v celkovom kontexte ich opravuje.

SwiftKey patrí medzi obľúbené softvérové klávesnice tretích strán. Služba je dostupná pre platformu Android aj iOS a jej čaro spočíva v odhadovaní toho, aké ďalšie slovo napíšete. Vďaka tomu dokáže (teoreticky) urýchliť písanie.

Vývojár tejto klávesnice, spoločnosť SwiftKey, však experimentuje aj s trochu iným konceptom. Clarity sa nesnaží zistiť, aké ďalšie slovo napíšete. Namiesto toho analyzuje posledné napísané slová a podľa kontextu ich upravuje. Ide o tzv. „viacslovnú autokorekciu„.

Myšlienka novej klávesnice spočíva v tom, že používateľ sa zbytočne nezdržiava výberom správneho slova. Neustále píše a ak aplikácia zle určí posledné slovo, manuálne ho zmaže.

Dodajme, že podobne ako v aplikácii SwiftKey, aj Clarity sa snaží adaptovať štýlu písania používateľa. Hoci je softvérová klávesnica dostupná voľne na stiahnutie, ide o beta verziu, ktorá môže obsahovať chyby a nedostatky. Zároveň (momentálne) podporuje iba jeden jazyk a to angličtinu. Veríme, že časom pribudne aj slovenčina, ktorá je súčasťou klávesnice SwiftKey.

Zdroj: TechCrunch

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit