Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Najobľúbenejším modelom na svete je Toyota Corolla. V Top 3 sa umiestnil veľký pick-up Ford F-Series a líder segmentu  SUV – Toyota RAV4. Potvrdil to analytický portál focus2move.com, ktorý uverejnil najnovšie údaje o globálnom predaji automobilov. 

 Vodiči si najčastejšie vyberajú Toyotu

Toyota na prvom mieste v rebríčku najobľúbenejších značiek áut na svete nie je žiadnym prekvapením. Najnovšie výsledky predaja z prvých troch štvrťrokov ukázali, že Toyota predala 6 477 000 áut a jej podiel na globálnom trhu automobilov predstavuje  9,4%. Druhé miesto obsadil  Volkswagen s 7,6-percentným podielom (5 222 000 áut), a tretí je Ford, ktorá má 6,1% trhu (4 197 000 vozidiel). Na ďalších miestach prvej desiatky sa umiestnili automobilky Nissan, Honda, Hyundai, Chevrolet, Kia, Mercedes a Renault.

Corolla je líder v oblasti predaja

Poradie predaja modelov, vypracované portálom focus2move.com, zahŕňa časové obdobie od januára do júla tohto roku. Toyota Corolla dosiahla výsledok 900 997 kusov. Kompaktná Toyota sa umiestňuje na čele rebríčka najčastejšie kupovaných áut nepretržite od roku 2004 roku a od roku 1997 je najpredávanejším autom v histórii. Budúci rok príde na trh už jej 12. generácia a bude ako prvý model dostupná s dvomi variantmi hybridného pohonu.

 Na druhom mieste sa umiestnil veľký americký pick-up Ford F-Series, ktorý si kúpilo 813 486 zákazníkov.  Tretím najčastejšie kupovaným automobilom na svete a súčasne najobľúbenejším  SUV je Toyota RAV4. Vybralo si ju  632 353 vodičov. SUV, ktoré je v predaji už od roku  1994, príde budúci rok na európsky trh  v piatom variante, ako hybrid, aj s benzínovým motorom.

 V prvej desiatke sa umiestnili aj  Honda Civic, VW Golf, Tiguan a Polo, Honda CR-V, Toyota Camry a Chevrolet Silverado.

 Oficiálne zdroje údajov

Focus2move.com zostavuje svoje rebríčky na základe Globálnej automobilovej databázy (GAD, Global Auto Database), ktorá bola spustená v roku 2010. Databáza funguje na základe viac ako 300 zdrojov, ku ktorým patria ministerstvá dopravy jednotlivých krajín, organizácie výrobcov automobilov a všetky ostatné inštitúcie, ktoré pripravujú oficiálne štatistiky v danej krajine alebo v regióne.

Značky: