Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Bežecký sviatok v hlavnom meste sa blíži a už dnes je jasné, že sa teší z veľkého záujmu.

Na disciplíny ČSOB Bratislava Marathonu (3.4. 2016) je aktuálne prihlásených viac ako 8 400 účastníkov od najmenších lezúňov až po účastníkov maratónskeho behu a počet prihlásených s blížiacim sa termínom kontinuálne narastie.

ČSOB bude na trati reprezentovať viac ako 500 ľudí

ČSOB podporuje svojich zamestnancov v zdravom životnom štýle a šport je toho súčasťou. Na blížiaci sa 11. ročník ČSOB Bratislava Marathonu sa ich spolu s rodinnými príslušníkmi prihlásilo zatiaľ viac ako 500.  „Som rád, že naši zamestnanci sa aktívne zapájajú. Už tradične každý rok majú k dispozícii pre seba a svojich rodinných príslušníkov bezplatné štartovné na ktorúkoľvek z disciplín. Teším sa z ich aktívnej účasti, pretože šport prispieva nielen k zdraviu ale aj celkovej pohode, povedal Ľuboš Ondrejko, člen predstavenstva a vrchný riaditeľ pre Firemné bankovníctvo ČSOB.

Medzi bežcami budú na trati aj klienti ČSOB,  prihlásených je ich aktuálne viac ako 530.  „Podporujeme  zdravie a zdravý životný štýl, čoho je beh súčasťou. Sme radi, keď ľudia trávia čas aktívne športom a beh je na to výborný, nenáročný prostriedok, preto sme naším klientom aj tento rok ponúkli zľavu na štartovnom,“ približuje Ľuboš Ondrejko.                                                                     

Najviac účastníkov beží polmaratón

Najobľúbenejšou disciplínou s najväčším počtom účastníkov je aj tento rok polmaratón, aktuálne je na ňu prihlásených takmer 2 700 bežcov. Druhou najpočetnejšou disciplínou je štafetový beh s takmer 1 500 účastníkmi, nasleduje maratón s takmer 1 300 prihlásenými, po ňom minimaratón s viac ako 1 200 účastníkmi a desiatka s takmer tisíckou bežcami.

Na svoje si prídu aj menší bežci, do detských behov prihlásili rodičia viac ako 700 detí a vyše 40 lezúnikov.

maraton_csob_lezuni_web2016_3_nowat

O ČSOB Bratislava Marathon je záujem aj zo zahraničia. Prihlásených je zatiaľ viac ako 1 300 bežcov s trvalým bydliskom mimo Slovenska.

ČSOB Bratislava Marathon s vynovenou trasou a v priamom prenose

Na novú trať sa môžu tešiť účastníci maratónu, polmaratónu a štafetových behov, novú trasu budú mať aj bežci desiatky a drobci na detských behoch. „Súčasťou bežeckého víkendu bude aj Týždeň športu, ktorý štartuje v daný týždeň od utorka a potrvá do soboty, hovorí Jozef Pukalovič, riaditeľ ČSOB Bratislava Marathonu.

„Aj tento rok sa z podujatia vysiela priamy prenos, tento raz na stanici PLUS skupiny JOJ,“ dopĺňa Jozef Pukalovič.

ČSOB Bratislava Marathon – kde víťazom je každý

ČSOB Bratislava Marathon je pre všetkých a tento rok otvára osobne brány aj hendikepovaným športovcom. Špeciálny koridor bude pre nich pripravený na minimaratóne a zahliadnuť ich budete môcť aj pri registrácii.

ČSOB Bratislava Marathon podporuje turistický ruch v meste

ČSOB Bratislava Marathon prináša do Bratislavy športový aj kultúrny zážitok. „Podujatie je sprevádzané sprievodným kultúrnym programom počas niekoľkých dní a prináša tak domácim ako aj turistom okrem športového aj  kultúrny zážitok. Účastníci podujatia a ich rodinní príslušníci budú mať napríklad vstup do ZOO zadarmo,“ hovorí primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal. Mestská polícia bude navyše dohliadať aj na bezpečný priebeh maratónu.

Na maratónovú nedeľu vyčleníme niekoľko desiatok policajtov, ktorých úlohou bude dohliadať na poriadok v blízkosti trate a bezpečnosť účastníkov, divákov či návštevníkov mesta, dopĺňa Ivo Nesrovnal, primátor hlavného mesta SR Bratislavy.

Súčasťou sú aj Majstrovstvá Slovenska v polmaratóne

„Súčasťou ČSOB Bratislava Marathonu sú aj Majstrovstvá Slovenska v polmaratóne, tešíme sa z tejto spoločnej aktivity v spolupráci so Slovenským atletickým zväzom. Novinkou bude tento rok aj to, že rady vodičov na jednotlivé časy rozšíria vodiči aj na desaťkilometrovej trati,“ približuje Marcel Matanin, športový riaditeľ ČSOB Bratislava Marathonu.

Priestor pre domácich

„Tento rok sme po prvý raz rozhodli aktívne nepozývať zahraničných afrických elitných bežcov. Chceme, aby sa v Bratislave mohli tešiť z víťazstva slovenskí bežci,“ uzatvára Peter Pukalovič, výkonný riaditeľ ČSOB Bratislava Marathonu.

Značky: