Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Ľudia oddychovali počas uplynulého letného prázdninového obdobia nielen pri mori, ale aj aktívne – turistikou v krásnych slovenských horách. Pri aktívnom oddychu v prírode však dochádza aj k úrazom, pričom toto leto ich počet v porovnaní s vlaňajškom narástol. Horská záchranná služba zaznamenala približne o pätinu viac hlásení v porovnaním s rovnakým obdobím minulého roka. ČSOB Poisťovni hlásili ľudia najčastejšie pády. 

Jozef Janiga, riaditeľ Horskej záchrannej služby:

Janiga_nowat„Uplynulé leto sme zaznamenali 20-percentný nárast počtu hlásení úrazov. Týkali sa najmä zranení horných a dolných končatín, zaznamenali sme však aj tragické úmrtia. Približne jedna tretina všetkých hlásení boli pátracie akcie.“   

ČSOB Poisťovňa zaznamenala najmä pády

Z hlásení klientov:

“Vyšli sme  z lanovky po chodníku k chate a pošmykla sa mi noha.  Musela byť privolaná Horská služba.“

„Padol som zo skaly, pričom som mal pomliaždeniny. Horská záchranná služba ma terénnym vozidlom odviezla do hotela, kde ma na recepcii ošetrili.”

„Pri jazde na bicykli som narazil na kameň, zvrtlo sa mi koleso, následne som urobil salto a spadol na zem. Previezla ma horská služba.“

Čo je to horské poistenie a na čo slúži

Horské poistenie sa vzťahuje na náklady technického zásahu Horskej záchrannej služby. Je to napríklad hľadanie stratených osôb či náklady na prepravu do najbližšieho zdravotníckeho zariadenia. V tragických prípadoch je to prevoz telesných pozostatkov.

Poistenie platí vo všetkých horských oblastiach na Slovensku, kde pôsobí Horská záchranná služba – Belianske Tatry, Malá Fatra, Nízke Tatry, Pieniny, Stredné Beskydy, Slovenský raj, Veľká Fatra, Vysoké Tatry a Západné Tatry.

Horské poistenie je súčasťou cestovného poistenia k platobnej karte od ČSOB. Naši klienti, ktorí sú majiteľmi balíka služieb ČSOB Extra Pohoda, majú cestovné poistenie platné počas celého roka automaticky v balíku. Majiteľa tohto balíka ho majú bez poplatku, ak majú v ČSOB uložené úspory vo výške 15 000 €.

Značky: