Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Víkendové búrky, ktoré sa prehnali viacerými časťami Slovenska, zanechali po sebe stopy. ČSOB Poisťovňa zaznamenala zatiaľ niekoľko hlásení ako napríklad altánok poškodený krúpami, zaplavené obytné priestory a suterény.

Ako sa chrániť pred škodami

Ideálne je, ak má človek poistenú domácnosť aj nehnuteľnosť. Ten, kto má poistenú domácnosť, má pokryté škody, ktoré vznikli napríklad na domácich spotrebičoch, ako sú práčka, televízor, chladnička. Poistenie domácnosti zahŕňa aj škody vzniknuté na zariadení ako sú sedačka, koberce či nábytok.

Dôležité je aj poistene nehnuteľnosti, ktoré zase zahŕňa konštrukciu  a teda stavbu domu či bytu. Sú to napríklad steny, podlahy, parkety, strecha, vchodové dvere, okná, radiátory a podobne.

Ako postupovať v prípade poistnej udalosti

Poistnú udalosť treba čo najskôr telefonicky nahlásiť poisťovni a škodu čo najpresnejšie zdokumentovať, najlepšie vyhotovením fotografií.  Následne treba začať s odstraňovaním následkov a tým pádom predísť ďalším škodám.

Ako nahlásiť poistnú udalosť nájdete tu: https://www.csob.sk/nahlasenie-poistnej-udalosti-a-asistencna-sluzba/nehnutelnost-a-domacnost

Všetko o poistení v ČSOB si môžete pozrieť tu: https://www.csob.sk/online/poistenie-nehnutelnosti-a-domacnosti

 

Značky: