Možno si myslíte, že Dell nie je veľká značka v oblasti tabletov. Minimálne nie taká veľká ako je Apple alebo Samsung. V skutočnosti Dell však ponúka vynikajúci Android tablet Venue 8, 7000, ktorý napr. na výstave CES získal aj prestížne ocenenie. Teraz spoločnosť ponúka jeho 10,5-palcovú alternatívu, Venue 10 a to aj s niektorými vylepšeniami.

Na tablete zaujme kruhový priestor pre batériu v spodnej časti zariadenia. Batéria poslúži na sedem hodín prevádzky. Keď sa pozriete bližšie, nájdete dva zabudované stereo reproduktory. Vo všeobecnosti Venue 10 týmto konceptom mierne pripomína tablety Lenovo Yoga. Nie je tu však pánt, ktorý by dokázal slúžiť ako podstavec. Na druhej strane môžete tento tablet vložiť do voliteľnej klávesnice. Potom sa dá aj tento tablet použiť v režime stan alebo notebook. Tablet sa dá ľahko držať v jednej ruke.

dell-venue-10-7000_nowat

Venue 10 obsahuje hliníkové telo podobne ako Venue 8, jeho hrúbka je len 6,2 mm (Venue 8 má 6 mm). Rozlíšenie obrazovky je 2560 × 1600 bodov a na 10,5-palcovom displeji ho využijete. V zadnej časti nájdete aj 3D kameru IntelRealSense. Pozostáva s 8 MPx kamery a ďalšej stereoskopickej 720p kamery  na snímanie hĺbky objektu.

Pod kapotou nájdete procesor Intel Atom a operačný systém Android 5.0 Lollipop a softvérovú výbavu na kancelársku prácu.  Venue 10 sa bude predávať za cenu 499 USD bez Bluetooth klávesnice a 629 USD aj spolu s ňou. Pamäťová kapacita je 32 GB. K dispozícii je aj slot na pamäťovú kartu microSD s kapacitou do 512 GB.

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.