Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Dňa 21.10.2023 sa v priestoroch Súkromnej strednej odbornej školy automobilovej Duálna Akadémia uskutočnil nevšedný Deň otvorených dverí s názvom Deň dievčat v Duálke.

Organizovaný bol vďaka partnerom Duálna Akadémia, Nadácia Volkswagen Slovakia a projekt Som ExpertKA. Počas neho si mohli návštevníci pozrieť priestory školy, porozprávať sa s tímom Duálnej Akadémie, zamestnávateľmi, ale aj stretnúť vzácnych hostí, ktorí prijali pozvanie. Celým podujatím sprevádzala prítomných žiakov a rodičov známa slovenská moderátorka Vera Wisterová.

Deň dievčat v Duálke podčiarkol dôležitosť dievčat v technikeZdroj: DualnaAkademia

Cieľom Dňa dievčat v Duálke bolo zvýšiť povedomie o technickom vzdelávaní, ktoré už dávno nie je len mužskou doménou. Práve dievčatá a mladé ženy sú totiž tými, ktoré v technike môžu spolu s mužmi dosiahnuť skvelé výsledky. Pre všetky dievčatá bol pripravený aj darček v podobe unikátnych ponožiek. Dňa dievčat v Duálke sa zúčastnilo 75 návštevníkov verejnosti a približne 35 pozvaných novinárov a hostí, medzi inými napr. splnomocnenec vlády SR pre rómske komunity Ján Hero.

Deň dievčat v Duálke podčiarkol dôležitosť dievčat v technikeZdroj: DualnaAkademia

Medzi hostkami, ktoré prijali pozvanie boli úspešné ženy, ako marsonautka Dr. Michaela Musilová PhD., ktorá je zároveň aj patrónkou projektu Som ExpertKA, ďalej riaditeľka Duálnej Akadémie Ing. Anna Špačeková, manažérka kvality v spoločnosti SE Bordnetze – Slovakia s.r.o. Ing. Adriana Galisová, PhD., či výkonná riaditeľka firmy MicroStep Ing. Eva Stejskalová, MBA. Celú atmosféru podujatia dotvorila aj ženská rocková kapela Poison Candy, ktorá všetkým spríjemnila sobotné dopoludnie.

Deň dievčat v Duálke podčiarkol dôležitosť dievčat v technikeZdroj: DualnaAkademia

Neoddeliteľnou súčasťou dňa otvorených dverí boli už tradične aj zamestnávatelia, ktorí úzko spolupracujú so strednou školou a dávajú tak študentom a študentkám možnosť pracovať nielen po ukončení štúdia, ale aj popri ňom. Zamestnávatelia, ktorých mohli návštevníci a záujemcovia stretnúť boli Volkswagen Slovakia, Daikin Slovakia, Forvia, ZSE a Slovnaft. Duálna Akadémia verí, že aj vďaka tejto osobitnej udalosti zvýši povedomie o potrebe technického vzdelávania aj pre dievčatá a poskytne mladým ľuďom plnohodnotné duálne vzdelávanie, vďaka ktorému si zabezpečia budúcnosť, o akej možno ani nesnívali.

Deň dievčat v Duálke podčiarkol dôležitosť dievčat v technikeZdroj: DualnaAkademia

Ako vraví patrónka projektu Som Expertka, Dr. Michaela Musilová PhD.: „Niektorí tvrdia, že ženy nie sú dostatočne múdre či šikovné pre technické odbory, čo nie je pravda. V technických a vedeckých odboroch môže uspieť ktokoľvek akéhokoľvek pohlavia ak sú šikovní, bavia ich tieto témy a snažia sa Choďte si sa svojimi snami. Spoločnými silami s ďalšími ženami a mužmi môžeme vytvoriť prostredie, v ktorom budeme môcť všetci úspešne spolupracovať a snáď raz už nebudeme musieť riešiť či je určité povolanie vhodné pre ženy alebo nie.“

Dievčenská skupina Poison Candy na Dni dievčat v DuálkeZdroj: DualnaAkademia

Dievčenská skupina Poison Candy na Dni dievčat v Duálke

Značky: