Digitálna peňaženka Masterpass skončí v októbri: Ako sa bude platiť na čerpacích staniciach Shell?

1

Masterpass časom nahradí nová služba.

Mastercard na oficiálnom webe masterpass.com oznámil, že digitálnu peňaženku Masterpass ukončí ku dňu 30. október 2020. Digitálnu peňaženku a platobné tlačidlo nahradí v nasledujúcich rokoch platobná služba Click to Pay, ktorá zjednoduší platby kartou na internete bez nutnosti vypisovať údaje platobnej karty pri každej platbe.

Mastercard odporúča, aby ste v období medzi ukončením služby Masterpass a spustením Click to Pay využívali jednorazové platby s uvedením údajov platobnej karty pre každý jednotlivý nákup alebo službu zapamätanej či registrovanej platobnej karty.

Masterpass sa využíval aj na platby na čerpacích staniciach Shell priamo pri stojane. Táto funkcia bude priamo zakomponovaná do aplikácie Shell, takže ju budete môcť naďalej využívať aj po ukončení služby Masterpass. Aplikáciu Shell nájdete v obchodoch App Store a Google Play:

Google Play
App Store

Zdroj: masterpass

Prečítajte si aj:

VIDEO TOUCHIT: Mastercard prináša technologické novinky, dostupné aj na Slovensku

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie a hry pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa zameriavam na operačné systémy, zaujímavé služby pre spotrebiteľov, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006, sledovať ma môžete na Instagrame @rmnkdlc a kontaktovať na roman@touchit.sk

Jeden komentár

Pridaj komentár