Disk, ktorý len tak nezaplníte

0

Rýchly SSD disk je výborná vec, ale ako skutočne veľkokapacitné úložisko je vhodnejší klasický mechanický disk.

Jedným z takých je WD My Passport s kapacitou až 5 TB. Kúpiť si ho môžete aj v menších kapacitách. My sme testovali maximum pre tento typ disku a len tak ľahko ho nezaplníte.

Prichádza éra 2,5“ diskov, ktoré sa hodia na prenášanie a nepotrebujete mať pod stolom cez elektrickú sieť napájaný veľký 3,5“ externý disk. Ako už býva pre disky tejto firmy štandardom, je tu softvérová výbava na to, aby ste disk mohli čo najlepšie využiť. Okrem zálohovacieho programu WD Backup je tu aj šifrovanie AES na úrovni 256 bitov. To je podľa nás základ pre externé disky. Vďaka zabezpečeniu si môžete na disk robiť zálohy osobných aj firemných dát a budete ich mať v bezpečí.

Pripojíte ho cez USB 3.1 a vzhľadom na jeho prenosové rýchlosti nemá zmysel používať USB-C. Tie sme namerali na úrovni 122 MB/s pri čítaní a 118 MB/s pri zápise veľkých súborov.

Cena: 159 €

Zapožičal: Western Digital

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné TOUCHIT v limitovanej edícii
s bezdrôtovými slúchadlami a rúškom.
Kliknite a zistite viac>>