Oficiálne: Microsoft pripravuje herný režim pre Windows 10. Počítače vďaka nemu využijú maximum výkonu na hry (doplnené)

1

Doplnené 16. 1. 2017: Microsoft oficiálne oznámil funkciu Game Mode. Jej cieľom je optimalizovať systém Windows 10 pre vyšší výkon pri hraní.

Používatelia testovacej verzie systému Windows 10 prostredníctvom programu Windows Insider budú môcť funkciu vyskúšať už tento týždeň. Zatiaľ nie je presne známe, ako sa jej prínos prejaví a ako funguje, avšak mali by z neho profitovať klasické hry (napr. zo služby STEAM) a aj tituly, ktoré využívajú platformu Universal Windows Platform. Ide o hry, ktoré sú distribuované ako aplikácie z Windows Obchodu a v minulosti boli terčom kritiky kvôli zlej optimalizácii.  

Pôvodný článok 29. 12. 2016: Počítače budú fungovať takmer rovnako ako herné konzoly.

Portál UberGizmo cituje používateľa sociálnej siete Twitter, ktorý našiel v aktuálnej verzii vývojárskej verzie systému Windows 10 novú knižnicu s názvom gamemode.dll. Tá by mala byť dôkazom toho, že Microsoft skutočne pripravuje herný režim (Game Mode), vďaka ktorému počítač so systémom Windows 10 využije maximum výkonu procesora a grafickej karty na prevádzku hier.

Vďaka hernému režimu by mohli počítače počas hrania fungovať takmer rovnako ako konzoly – zariadenie limituje spotrebu výkonu aplikáciami na pozadí a všetky dostupné prostriedky poskytuje hrám. Zároveň ide o dôkaz toho, že Microsoft berie PC hranie vážne. Spoločnosť počas tohto roka zmenšila rozdiely medzi Windows 10 počítačmi a konzolou Xbox One iniciatívou Xbox Play Anywhere, vďaka ktorej si vybrané exkluzívne tituly pre Xbox zahráte aj na počítači. Hru si stačí kúpiť jedenkrát (avšak digitálne, priamo vo Windows Obchode) a získate ju vo verzii pre obe platformy, ako aj synchronizáciu uložených pozícií cez cloud.

Microsoft zatiaľ herný režim oficiálne neoznámil. Očakáva sa však, že bude súčasťou veľkej aktualizácie Creators Update, ktorá bude dostupná začiatkom budúceho roka.

Zdroj: UberGizmo

Prečítajte si aj:

VIDEO: Veľká aktualizácia Windows 10 Creators Update príde na trh začiatkom roka 2017. Bude zadarmo

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie, hry a konzoly pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa špecializujem na operačné systémy, zaujímavé služby, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006.

Jeden komentár

  1. Pingback: Herný režim pre Windows 10 insiderov príde už onedlho, takto bude fungovať | TOUCHIT

Pridaj komentár