Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Najväčším rizikom, ktorému v súčasnosti čelí oblasť lízingu, je zvýšenie insolventnosti firiem.

Ide predovšetkým o tie spoločnosti, ktorých prevádzka bola počas prvej vlny krízy spôsobenej pandémiou uzatvorená, a ktoré sú uzatvorené alebo ostali bez zákazníkov aj v druhej vlne koronakrízy. Najviac ohrozené sú pritom malé a stredne veľké podniky. „Situáciu dôkladne sledujeme a s našimi klientami neustále komunikujeme. Pre mnohých z nich hľadáme riešenia, ako im pri splnení dohodnutých kritérií poskytnúť na určitý čas čiastočnú úľavu,“ hovorí Michal Duška, obchodný riaditeľ Arval Slovakia, jedného z najväčších poskytovateľov operatívneho lízingu.

Operatívny lízing ako jeden z najflexibilnejších produktov

Podľa Michala Dušku je operatívny lízing z pohľadu lízingových produktov jedným z najflexibilnejších, preto je vhodný takmer do každej situácie a podmienok na trhu. Klientom poskytuje väčší rozsah služieb a zároveň aj viac možností pri zmene kontraktu. „V čase krízy, ako je napríklad aj súčasná spôsobená pandémiou koronavírusu, si klienti vedia kontrakt vhodnejšie prispôsobiť aktuálnej situácií. Dopad krízy na ich podnikanie by tak v tomto prípade mohol byť menší,“ tvrdí obchodný riaditeľ Arval Slovakia.

Využite Mid Term Rental, radí Arval

Aktuálna situácia sa neustále vyvíja a prechádza náhlymi zmenami. Aj z toho dôvodu Arval Slovakia odporúča malým a stredným podnikom využiť skôr ponuku strednodobého prenájmu – Mid Term Rental, kým sa situácia vyjasní. „Po skončení zmluvy sa firmy budú vedieť neskôr rozumnejšie rozhodnúť, či vozidlo aj naďalej potrebujú a flexibilne prejdú na dlhodobý prenájom alebo nám auto vrátia,“ hovorí Michal Duška. Pri strednodobom prenájme si klient volí iba kategóriu vozidla. Auto má okamžite k dispozícii a môže ho flexibilne využívať od jedného až po 24 mesiacov. „Momentálne máme dostatočnú skladovú zásobu takýchto vozidiel pre prípady, kedy by naši klienti, ako aj potenciálni noví zákazníci potrebovali práve takéto okamžité a flexibilné riešenie. Zároveň je toto riešenie ekonomickejšie, ako požičanie si vozidla z krátkodobej požičovne,“ objasňuje Michal Duška.

Viac informácií nájdete na www.arval.sk

Značky: