Spoločnosť Huawei uvádza v júli na slovenský trh smartfón Y5 2018. Novinka sa môže pochváliť moderným FullView displejom, dobrými fotografickými schopnosťami a pohodlnou vychytávkou, ešte donedávna vyhradenou pre top prémiové zariadenia. Dostupný model vedie hneď v niekoľkých ohľadoch a zaujme priaznivou cenou.

Displej, ktorý dokáže veľa

Multimediálny obsah je žiadaným artiklom a tento fakt vo svojej ponuke zohľadňuje aj tretí najväčší výrobca smartfónov na svete. Na jeho prezeranie slúži vo vynovenom modeli Y5 displej veľkosti 5,45” s HD+ rozlíšením a pomerom strán 18:9.

Okrem iného na ňom oceníte režim Split-Screen, ktorý umožňuje prezerať dve aplikácie súčasne na “rozdelenej” obrazovke. Uvíta ho každý, kto na zvýšenie efektivity rád rieši viac vecí naraz. Vďaka displeju FullView môže byť všetok obsah zobrazený s maximálnou ostrosťou a jasom.

Kombinácia širokého displeja, tenkého rámčeka a ergonomického tela s 2,5D zakriveným sklom zaisťuje, že sa model Y5 2018 – rovnako ako jeho ďalší súrodenci z inovovanej série Y – príjemne drží v ruke a pohodlne sa s ním pracuje.

Zaujímavé foto schopnosti a vychytávka z vlajkových lodí

Huawei Y5 2018 poteší aj priaznivcov sociálnych sietí, ktorí sa na nich radi chvália ostrými fotkami. Zadný fotoaparát disponuje rozlíšením 8 Mpx, automatickým zaostrovaním a LED bleskom, čo je záruka vydarených záberov aj za zhoršených svetelných podmienok.

Na blesk láka aj predný fotoaparát, neodmysliteľný pomocník pre selfie fotografie. Ten má rozlíšenie 5 Mpx. Oba fotoaparáty novinky dokážu nahrávať videá v rozlíšení Full HD.

Prelomovým krokom v tejto cenovej kategórii je implementovanie Face Unlock, teda odomykanie telefónu tvárou. Túto bezpečnú, pohodlnú a veľmi návykovú funkciu nájdeme vo výbave omnoho drahších prémiových modelov. Huawei jej implementáciou presviedča, že najnovšie technologické vychytávky nemusia byť výhradnou doménou drahých vlajkových lodí.

EMUI ponúka viac vychytávok 

Y5 má nadstavbu užívateľského prostredia EMUI 8.0, ktorá beží na systéme Android 8.0. Smartfón láka aj na rad zábavných funkcií, ktoré zvyšujú používateľský komfort a uľahčujú jeho ovládanie.

Medzi tieto funkcie patrí napríklad Navigation Dock (navigačný dok), Dual Bluetooth (duálny bluetooth), Three-finger Screenshot (snímka obrazovky pomocou troch prstov), ​​Split-Screen (rozdelenie obrazovky) či Mini screen view (zmenšenie obrazovky).

Vždy dostatok výkonu a skvelá výdrž

Novinku poháňa štvorjadrový procesor, ktorému sekundujú 2 GB operačnej pamäte RAM. Svižne pracujúce spojenie zabezpečuje zariadeniu vždy dostatok výkonu na potrebné aplikácie, hernú zábavu či bežné prezeranie multimediálneho obsahu. Vstavané pamäťové úložisko na používateľské dáta je 16 GB, možno ho však jednoducho rozšíriť prostredníctvom microSD kariet – a to až do veľkosti 256 GB.

Vo výbave nechýbajú široké možnosti konektivity či používanie dvoch SIM kariet súčasne. Hudobných fanúšikov poteší aj prítomnosť 3,5 mm jacku, umožňujúceho pripojenie klasických slúchadiel bez redukcie. Táto možnosť je v dnešných inteligentných telefónoch čoraz zriedkavejšia.

Silnou stránkou smartfónu Y5 je aj batéria, ktorá má kapacitu 3020 mAh. V novinke nájdeme adaptované riešenie na inteligentnú správu energie, ktoré napomáha dlhej výdrži batérie.

Huawei Y5 2018 je na slovenskom trhu dostupný od júla 2018 v dvoch vyhotoveniach – štýlovej modrej a obligátnej čiernej farbe.

Značky: