Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Nikon s potešením oznamuje, že dve jej digitálne jednooké zrkadlovky, D850 a D7500, získali ocenenie Red Dot Award: Product Design 2018.

Komisia špecialistov na dizajn posúdila 6 300 produktov v tejto kategórii z rôznych hľadísk, ako sú napríklad inovácia, funkčnosť a trvanlivosť.

Prehľad víťazných produktov:

Digitálna jednooká zrkadlovka Nikon D850

Model D850 bol ocenený pre svoju neuveriteľnú kvalitu snímok a vynikajúci vysoký výkon. Ergonomický, úsporný a pokrokový dizajn odolný voči prachu a kvapkajúcej vode v kombinácii so špičkovými funkciami z neho robia ideálny fotoaparát pre profesionálnych fotografov.

Digitálna jednooká zrkadlovka Nikon D7500

Model D7500 s kompaktným a ľahkým telom poskytuje rovnako impozantnú kvalitu snímok ako uznávaný model D500. Obrazový snímač s rozlíšením 20,9 milióna pixelov, systém spracovania obrazu EXPEED 5 a široký rozsah citlivosti ISO prinášajú ostré snímky s vysokým rozlíšením. Vďaka vysokokvalitnému videu s rozlíšením 4K/UHD pritom reaguje na potreby rôznych používateľov.

Red Dot Design Award je prestížna medzinárodná súťaž v dizajne, ktorú sponzoruje nemecká inštitúcia Design Zentrum Nordrhein Westfalen. V kategórii Red Dot Award: Product Design 2018 bolo prihlásených viac ako 6 300 produktov z 59 krajín, ktoré hodnotili odborníci z celého sveta. Víťazné produkty budú prezentované na špeciálnej výstave od 10. júla do 5. augusta 2018 v múzeu Red Dot Design Museum v nemeckom Essene.