Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Rozhlas a televízia Slovenska a spoločnosť Towercom, a.s. prinášajú DVB-T divákom ďalší program Slovenskej televízie vo vysokom rozlíšení.

Blížiace sa Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji si tak budú môcť pozrieť diváci Dvojky v HD kvalite. Program bude dostupný v ponuke Voľnej telky od 4. mája 2016.

V programovej ponuke verejnoprávneho multiplexu mohli doteraz diváci sledovať televízne okruhy Jednotka a Dvojka v SD rozlíšení (v štandarde MPEG-2) a Jednotka HD (v štandarde MPEG-4). Od stredy 4. mája 2016 bude táto ponuka rozšírená o Dvojku v HD rozlíšení. Na základe rozhodnutia vysielateľa ide o trvalú zmenu vo verejnoprávnom multiplexe.

Divákom Voľnej telky, ktorí si chcú vychutnať vysielanie Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji v HD kvalite na Dvojke odporúčame, aby si na svojich DVB-T prijímačoch alebo televízoroch, schopných spracovať kompresný formát MPEG-4, spustili automatické vyhľadanie nových TV staníc. Následne sa v ponuke DVB-T prijímača zobrazí aj nová TV stanica Dvojka HD.

Voľná telka je jedinou televíznou platformou s ponukou slovenských celoplošných televízií bez mesačných poplatkov. V súčasnosti takmer tretina slovenských domácností prijíma digitálne terestriálne vysielanie s ponukou Voľnej telky (zdroj: omnibusový priekum GfK, 03/2016).

„Záujem zákazníkov o bezplatnú ponuku je záväzkom pre spoločnosť Towercom ďalej rozvíjať platformu DVB-T. Jedným z našich zámerov v roku 2016 je aj rozširovanie dostupnosti Voľnej telky ako aj obsahu vo vysokom rozlíšení. Pripravujeme sa tiež na rozvoj siete v štandarde DVB-T2, ktorý nám umožní tieto ciele naplniť,“ povedal Zsolt Nagy, technický riaditeľ spoločnosti Towercom, a.s.

Značky: