Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Povianočné výpredaje sú v e-shopoch v plnom prúde a prvá etapa zliav prichádza už prvé dni po Vianociach.  Nie je však zľava ako zľava a  Heureka radí, ako sa nenechať oklamať.

Pred Vianocami sa veľa ľudí sústredí na nakupovanie darčekov pre svojich blízkych. To, čo by sme si radi dopriali sami sebe, býva odsunuté na január. Výrazným argumentom bývajú práve povianočné výpredaje. Tak ako po minulé roky, aj teraz platí, že v prípade zliav treba zostať obozretným. Je lepšie si dva razy cenu overiť, ako raz preplatiť.  Ak ste aj vy mysleli pred Vianocami v prvom rade na druhých a svoje potreby odložili stranou, váš nákupný „deadline“ sa blíži.

Práve v priebehu veľkých výpredajových akcií, aké prebiehajú napríklad koncom decembra a začiatkom januára, sa ceny rovnakých produktov môžu u rozličných predajcov líšiť až o desiatky percent. Znamená to, že fantastické zľavy nemusia mať s výhodnými ponukami nič spoločné. Často sú len návratom k priemernej trhovej cene produktu. „Obchodníci ponúkajú tisíce produktov za zľavnené ceny už dnes. Netreba sa však nimi nechať opantať a hoďte na ne aj druhý pohľad. V prípade veľkých výpredajov vrátane tých povianočných je určite na mieste overiť si cenu produktu a nenechať sa oklamať. Stáva sa, že deklarovaná cena, nemá s realitou nič spoločné,“ vysvetľuje marketingový riaditeľ nákupného radcu Heureka Michal Vodák.

Zľavy sa zvyčajne líšia podľa segmentu, ale tradične býva tovar  zľavnený o 10 až 20 %. Heureka monitoruje vývoj a porovnanie cien celoročne. „Vývoj si vedia skontrolovať zákazníci veľmi jednoducho – pri každom tovare uvádzame krivku pohybu priemernej ceny výrobku,“ vysvetľuje Vodák. „Tak si okamžite skontrolujete, či je výsledná cena po zľave pre vás výhodná. Môže sa stať, že rovnaký tovar nájdete v inom e-shope za ešte výhodnejšiu cenu, než je tá, ktorú v zľave ponúkajú iní obchodníci. Heureka ako porovnávač tovarov združuje zhruba 11-tisíc e-shopov a pravidelne ich kontroluje, aby sa zákazníci nenechali napáliť,“ pripomína Vodák.

Obchody oficiálne štartujú sezónu povianočných zliav už v prvé dni po Vianociach. Ak máte záujem o konkrétne produkty, venujte pozornosť  ich cene. Následná orientácia v zľavách bude oveľa jednoduchšia.

Značky: