Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Obyvatelia Košíc a okolia sa tešia z nového centra pre elektrobicykle. Osvedčený predajca ebajk – Svet elektrobicyklov otvoril v business centre Cassovar so známym komínom košického pivovaru svoju pobočku ebajk Košice.

Vznik košického centra je reakciou na dopyt východného Slovenska po moderných elektrobicykloch s najnovšími technológiami renomovaných výrobcov ako Haibike, Ghost, Winora, Sinus, či rastúci český Apache. Doterajšia ponuka podobných strojov na východe našej republiky bola výrazne obmedzená a rozhodne chýbalo aj kvalitné technické a servisné zázemie, ktoré si táto časť Slovenska rozhodne zaslúži.

Kopce a náročné terény

„Lokalita východného Slovenska je pre ebajky ako stvorená, pretože je to väčšinou hornaté územie plné nádherných turistických lokalít a cyklochodníkov. Seriózna ponuka kvalitných strojov a služieb v tejto oblasti ľuďom prinesie nové možnosti a zážitky,“ komentuje motív otvorenia košického centra jeho spoluzakladateľ Roman Gacík.

Nadšenie netají ani Karol Guľa, zakladateľ ebajk centra: „Po nájdení košického partnera, ktorý dal pobočke zázemie a domáci rozmer, si myslíme, že s miestnymi nadšencami nájdeme spoločnú reč a čoskoro sa stretneme na nejakom zaujímavom ebajkovom podujatí.“

Už tento rok sa totiž uskutočnil nultý ročník ebajk zrazu a podľa všetkého majú v tejto aktivite v ebajku veľké plány.

cassovar-ke-ebajk_web2016_8_nowat

Budovanie košickej ebajk komunity

Dá sa očakávať, že keď sa košické ebajk centrum zastabilizuje svojou základňou spokojných zákazníkov a nadšencov, začne spolu s občianskym združením e-dna – elektromobilita v krvi, aj na budovaní siete nabíjacích staníc v okolí. Je totiž potrebné, aby mala komunita ebajkerov zabezpečené služby, ktoré si zaslúžia. V oblasti Malých Karpát a Podunajskej nížine má ebajk connect veľkú pozitívnu odozvu, dokonca sieť ocenil i webový portál strtitup.sk, známy podporou výnimočných projektov. Vznikom košickej pobočky deklaruje ebajk – Svet elektrobicyklov túžbu priblížiť sa cyklistom čo najbližšie a je hrdý, že obe jeho pobočky obopínajú Slovensko z východu a západu.

Kde ebajk Košice nájdete

Ebajk centrum Košice sídli v známej budove Business centra na mieste bývalého pivovaru Cassovar na Žriedlovej ulici 7-9, v ľavom krídle na prízemí. Ponúka širokú paletu špičkových  elektrobicyklov a ich profesionálne servisovanie. Je možné si individuálne dohodnúť testovacie jazdy a s odborníkmi diskutovať nie len o elektrobicykloch.