Nová funkcia je momentálne dostupná pre vybrané krajiny. Pripomína „away“ správy z dôb ICQ.

Ešte predtým, ako väčšina používateľov konvertovala na Facebook, sme virtuálne komunikovali prostredníctvom služieb typu ICQ. Tie okrem iného umožnili vytvoriť krátku správu, ktorá ostatných používateľov informovala o tom, čo robíte – alebo sa odoslala, ak ste neboli pri PC a niekto vám napísal.

S podobným konceptom teraz experimentuje Facebook. Zatiaľ čo pred pár rokmi bolo bežné, ak ste si písali svoju aktuálnu aktivitu na plochu s Novinkami, dnes je obsah úvodnej stránky o poznanie iný. Facebook však chce, aby ste svojich známych informovali o tom, čo práve robíte a preto vymyslel bočné statusy.

Tie sú momentálne dostupné v mobilných aplikáciách pre iOS a Android v Taiwane a Austrálii. Bočný status si nastavíte, resp. správy vašich známych si pozriete vytiahnutím pravého stĺpca. Tieto statusy sú zväčša krátke, popisujú vašu aktuálnu aktivitu a ich platnosť je 12 hodín. Následne sa vymažú, avšak Facebook ich ukladá vo vašom profile. Staršie bočné statusy si však pozriete iba vy a je možné k ním pridať aj ikonu.

Dodajme, že aj pri bočných statusoch môžete meniť nastavenie súkromia – možnosti by mali byť totožné v porovnaní s klasickými statusmi.

facebook_bocne_statusy_1_nowat

Zdroj: The Verge

Značky:

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit