Facebook pre Android sa pripravuje na redizajn po vzore iOS

0

Nové umiestnenie ovládacieho panela sa začína rozširovať na väčšie množstvo zariadení.

Facebook

Zdroj: AndroidPolice

Facebook pracuje na spodnom paneli pre svoju Android aplikáciu už dlhší čas. Minulý rok sme videli aj pomerne bláznivý redizajn s rýchlym prístupom k správam a oznámeniam. Zdá sa, že tento dizajn sa neujal, čo vytvára priestor pre nový experiment, ktorý vyzerá oveľa konvenčnejšie. 

Najnovší test iba presúva známu hornú lištu sekcií do spodnej časti obrazovky, ktorá nevyzerá príliš odlišne od aplikácie pre systém iOS.

Zahrnuté sú všetky štandardné prvky, ako sú informačné kanály, upozornenia a ponuka, ako aj vlastné skratky založené na používaní. Panel vyhľadávania zostáva v hornej časti aplikácie. Na krátky čas sa táto zmena objavila aj u nás v redakcii, no zakrátko sa lišta vrátila na svoje pôvodné miesto.

Rozhranie sa prvýkrát objavilo vo verzii 264.0.0.44.111, ale keď sme sa pokúsili nainštalovať toto alebo novšie vydanie aplikácie Facebook, nové zobrazenie sa už neobjavilo. Funkcia je s najväčšou pravdepodobnosťou postupne spúšťaná na strane servera.

Zdroj: AndroidPolice

Prečítajte si aj:

WhatsApp mení pravidlá. Je tu koniec neobmedzeného preposielania správ

Značky:

O autorovi

Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web. Zaujímam sa o smartfóny, aplikácie, gadgety, nositeľnú elektroniku a technologické vízie. Medzi moje najobľúbenejšie voľnočasové aktivity patrí šport, hudba a moje štyri dcéry.

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>