Facebook pridáva zdieľanie polohy

0

Messenger pridáva ďalšiu možnosť, ako odoslať svoju polohu.

Hlavný produktový manažér pre Messenger hovorí o tom, že vývoj novej funkcionality trval niekoľko mesiacov. Messenger umožňoval zdieľanie polohy na základe automatického vloženia najpresnejšej rozpoznanej lokality.

messenger-location-sharing1-copy_nowat

Teraz je tu ďalší spôsob a to pridanie vlastnej mapy s polohou alebo mapy iného miesta. Teda to, čo používatelia Hangoutu (pôvodne Google Talk) poznajú roky, Facebook ešte len zavádza do praxe.

Na zdieľanie polohy je potrebné stlačiť tlačidlo s tromi bodkami a vybrať lokalizačnú funkciu. Môžete posielať mapy napríklad s miestom stretnutia. Povedzme pri plánovaní vopred alebo s aktuálnou polohou. To napríklad, ak potrebujete s niekým zdieľa aktuálnu polohu.

messenger-location-sharing2-copy_nowat

Facebook uvádza, že naďalej platia prísne pravidlá pre zdieľanie polohy, takže ak máte túto funkciu vypnutú, aj naďalej môžete posielať správy udania lokality.

Aktualizácia bude uvoľňovaná postupne a zatiaľ na našich systémoch s Androidom 5.0 nebola dostupná.

Zdroj: Facebook

Značky:

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár