Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Predstavujeme nový FUJIFILM XF10, ľahký kompaktný fotoaparát s vysokým rozlíšením a snímačom veľkosti APS-C. Vďaka vylepšenému pripojeniu Bluetooth® XF10 umožní fotografom prenášať snímky priamo do smartphonu rýchlo a jednoducho.

FUJIFILM Corporation s oznamuje spustenie modelu FUJIFILM XF10, kompaktného digitálneho fotoaparátu s vysoko kvalitným objektívom FUJINON 18,5mm* F2,8. Fotoaparát je vybavený snímačom veľkosti APS-C, ktorý je štrnásťkrát väčší ako snímač v štandardnom smartphone. Model XF10, ktorý bude k dispozícii v auguste 2018, obsahuje všetky charakteristické znaky systému X Series, ktoré spájajú jednoduché ovládanie s vynikajúcou kvalitou obrazu a všestrannými možnosťami fotografovania.

Snímač s rozlíšením 24,2 megapixelov v kombinácii s technológiou reprodukcie farieb FUJIFILM umožňuje modelu XF10 produkovať fotografie vysokej kvality, ktoré vyhovujú širokému spektru potrieb.

Okrem toho je XF10 prvým fotoaparátom série X s viacerými novými funkciami. Má nový spôsob automatického prenosu obrázkov na váš smartphone a „SQUARE MODE“, ktorý vám umožňuje prepínať do formátu 1:1 jediným kliknutím na dotykovej obrazovke.

Napriek malému rozmeru a minimálnej hmotnosti iba 280 gramov a vďaka vysokej kvalite komponentov a novým funkciám je XF10 perfektným spoločníkom pre užívateľov smartfónov a nadšencov fotografov

Hlavné funkcie

(1) Najvyššia kvalita obrazu značky FUJIFILM vo vrecku s hmotnosťou iba 280g!

Zariadenie XF10 je vybavené senzorom APS-C a má vynikajúcu kvalitu obrazu a široký dynamický rozsah. Vytvára ostré fotografie s vysokým rozlíšením, ktoré určite splnia požiadavky aj náročného fotografa.

(2) Kvalitný objektív FUJINON.

Objektív FUJINON s ohniskom 18,5mm F2,8, ktorý je ekvivalentný ohnisku 28 mm vo formáte 35mm, zaručuje, že každá fotografia bude ostrá od stredu k okrajom. Optický dizajn objektívu je dokonale prispôsobený snímaču v modeli XF10.

Funkcia „Digital Teleconverter“ znamená, že fotoaparát dokáže fotografovať s ekvivalentnými ohniskovými dĺžkami 35mm a 50mm vo formáte 35mm.

(3) Vylepšite svoju tvorivosť pomocou jedinečných režimov „Simulácia filmu“ a pokročilých filtrov FUJIFILM.

Model XF10 ponúka 11 režimov simulácie filmu, ktoré sú jedinečné pre Fujifilm a 19 pokročilých filtrov vrátane dvoch nových rozšírených filtrov: „Rich & Fine“ a „Monochrome [NIR]“. Tieto režimy umožnia fotografom ľahko pridávať do svojich fotiek umeleckú atmosféru alebo filmové farebné tóny.

„Rich & Fine“

Odporúča sa pre fotografovanie jedál

  1. Jasnejšia a živšia farba v strede.
  2. Mierna vinetácia v rohoch, aby ste zdôraznili subjekt.

„Monochrome [NIR]“

Simuluje Monochrome efekt ako by boli zábery urobené infračervenými aparátmi

(4) Režim „SQUARE MODE“ umožňuje používateľom prepínať na formát 1:1 jediným pohybom na dotykovej obrazovke.

Režim „SQUARE MODE“ zvyšuje kompatibilitu so sieťami sociálnych médií, kde sa formát 1:1 stal štandardom.

Značky: