Za radu ďakujem čitateľovi stenli4.

Doplnené: Tento článok pôvodne obsahoval postup pre hodinky Garmin Venu 2 Plus. Čitatelia FITIT.sk mi však potvrdili, že funguje aj v prípade ostatných Garmin hodiniek s funkciou merania EKG.

Garmin po dlhých mesiacoch čakania oficiálne sprístupnil funkciu merania EKG – tá je dostupná pre hodinky Epix Pro (Gen 2), Fénix 7 Pro, Venu 2 Plus, Venu 3 a tactix 7 AMOLED Edition.

Meranie EKG je momentálne dostupné iba pre používateľov, ktorí sa nachádzajú v Amerike. Je to kvôli tomu, že Garmin doteraz získal povolenie iba od amerického FDA a momentálne čaká na ďalšie povolenia, ktoré by mu umožnili oficiálne sprístupniť funkciu aj v ďalších regiónoch vrátane Slovenska.

Šikovní Slováci však dokázali toto obmedzenie obísť. Čitateľ stenli4 sa pod článkom o spustení merania EKG podelil o tip, ako si aktivovať túto funkciu aj na Slovensku, a to už dnes. Podmienkou je, aby ste mali Garmin hodinky, ktoré podporujú meranie EKG a aby tieto hodinky boli zaktualizované na najnovšiu verziu. Takisto je potrebné zaktualizovať na najnovšiu verziu aplikáciu Garmin Connect v telefóne.

Následne postupujte takto:

  • nainštalujte si aplikáciu Fake GPS Location And Joystick do Android telefónu a zmeňte si pomocou nej polohu na USA
  • na webe garmin.com si v profile zmeňte polohu na USA a jazyk na angličtinu
  • aktivujte si meranie EKG v aplikácii Garmin Connect (ťuknite na ikonu hodiniek v Garmin Connect, ťuknite na Dokončiť nastavenie / Finish setup a na ďalšej obrazovke Nastaviť EKG)
  • po úvodnej aktivácii môžete aplikáciu Fake GPS odinštalovať a zmeniť si nastavenia na webe garmin.com na vaše pôvodné, nakoľko Garmin vyžaduje polohu v USA iba v rámci úvodnej aktivácie funkcie merania EKG

Pokiaľ budete mať s postupom problémy, odporúčam preštudovať diskusiu na webe reddit.com, prípadne si pozrite ďalší návod na webe the5krunner.

Pokiaľ používate iPhone, odporúčam zapožičať si Android telefón, pripojiť k nemu hodinky a postupovať podľa vyššie uvedeného návodu. Po úspešnom aktivovaní merania EKG si môžete hodinky pripojiť späť k iPhonu. Ak nemáte k dispozícii Android telefón, pozrite si návod od the5krunner, ktorý popisuje alternatívu pre iPhonistov.

A ak sa vám nechce experimentovať s falošnou lokalitou vášho telefónu, v budúcnosti by malo byť meranie EKG oficiálne dostupné aj na Slovensku.

Zdroj: stenli4, reddit, the5krunner

Prečítajte si aj:

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Špecializujem sa na Apple, ASUS, Garmin, smart hodinky, robotické vysávače a herné zariadenia. Nájdete ma na sociálnych sieťach @roman_fitit

Máte pripomienku alebo otázku k článku? Napíšte nám na redakcia@touchit.sk alebo priamo autorovi článku. Ďakujeme.