Google v pondelok uviedol celý rad funkcií zameraných na školstvo, pričom sa dajú použiť na celom svete. Aktuálne prichádza s funkciou Quizzes, ktorá predstavuje súbor Google formulárov. Tiež predstavil Google Cast for Education, čo je aplikácia, ktorá funguje ako projektor v triede. Tento internetový gigant tiež uviedol, že finalizuje práce na na aplikácii pre virtuálnu realitu Google Expeditions.

Všetky nové nástroje sú dostupné zadarmo. Google sa totiž silne orientuje na podporu vzdelávania a investuje do neho nemalé prostriedky. Celosvetovo viac ako 10 miliónov študentov už používa Chromebooky, ktoré sú vytvorené primárne pre školstvo.

Chromebook – je čas výmeny klasického notebooku?

Google pri tomto uvedení oznámil, že pri nových funkciách veľmi úzko spolupracoval s ľuďmi, ktorí pracujú vo výchove a vzdelávaní. Napr. Google Cast for Education vytvoril v spolupráci s učiteľmi, ktorí používajú projektor pri svojej práci každý deň.

 

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.