Oceníte ju pri riešení matematických problémov.

Google je technologický gigant, ktorý ponúka obrovské množstvo mobilných aplikácií pre Android, iOS a takisto aj iPadOS. Tieto aplikácie nám zjednodušujú každodenné životy a bez mnohých z nich by sme už nevedeli fungovať.

Google teraz rozšíril portfólio svojich mobilných aplikácií pre Android, iPhone a iPad o novú aplikáciu menom Photomath. Táto aplikácia je navrhnutá na riešenie matematických problémov – umožňuje vám odfotiť rovnicu, ktorú vám v priebehu pár sekúnd vypočíta. Aplikácia tiež ponúka vysvetlenie jednotlivých krokov, aby ste pochopili jej riešenie.

PhotomathZdroj: TOUCHIT
Photomath

Photomath takisto obsahuje zabudovanú vedeckú kalkulačku a ide teda o nástroj, ktorý ocenia mnohí školáci, ale aj ďalší používatelia. Aplikácia je dostupná na stiahnutie zadarmo z obchodu Google Play a App Store.

Ak si Photomath nájdete v obchodoch s aplikáciami, možnože si všimnete, že má vysoký počet stiahnutí aj pozitívnych recenzií. Dôvod je ten, že Photomath nie je úplne nová aplikácia. Na trhu je od roku 2014, avšak Google ju dávnejšie kúpil. Vývojári aplikácie sú už vyše roka súčasťou Googlu a v týchto dňoch sa zmena vydavateľa prejavila aj v aplikačných obchodoch – vydavateľom Photomathu je Google.

Dá sa očakávať, že Google časom zakomponuje funkcie z aplikácie Photomath aj do ďalších svojich služieb, ako je Lens či vyhľadávanie. Samostatná aplikácia by však mala fungovať aj naďalej.

PhotomathZdroj: TOUCHIT
Photomath

Zdroj: vlastné, Google

Prečítajte si aj:

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit