Zasiahnete to najmä nové aplikácie.

Google totiž pridáva formát AAB, ktorý predstavil už na konferencii I/O v máji 2018 a postupne by chcel opustiť doterajší APK. To však nebude tak rýchly proces a najnovšie pravidlá sa budú od augusta týkať len nových aplikácií. Na správu upozornil web 9TO5Google a ďalej uvádza, že nový formát aplikácií zaberie o 15 % menej ako pôvodný APK.

Nové pravidlá a podmienky určujú nasledovné. Inštalačný balík môže mať najviac 100 MB a ak vývojári potrebujú inštalovať dodatočné dáta, je tu možnosť stiahnuť ich cez službu Play Asset Delivery alebo Play Feature Delivery a to vo formáte OBB. Toto sú skôr záležitosti pre vývojárov. Bežného používateľa nebude priveľmi zaujímať, aký formát má aplikácia nahratá do obchodu Google Play.

Milióny aplikácií, ktoré sú v obchode nemusia na nový formát prejsť hneď. Pokojne môžu stále využívať formát APK, pokiaľ sa vývojári nerozhodnú inak. Google však bude po istom čase nútiť vývojárov, aby opustili pôvodný formát a prešli na nový. Kedy sa tak stane, nie je jasné, my odhadujeme roky postupného prechodu.

Zdroj: 9TO5Google

Prečítajte si aj:

Google: Aplikácie budú naprieč zariadeniami fungovať lepšie

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.