Google Podcasty pre Android dosiahli 50 miliónov stiahnutí

0

Podcasty sú čoraz populárnejšie.

Aplikácia od Googlu je zadarmo a ponúka dostatok smart funkcií. Počúvanie podcastov cez túto aplikáciu naberá na popularite, čo sa priamo odráža na jej počte stiahnutí z Obchodu Play. 

Google Podcasty sú svojou podstatou iba skratka do vyhradenej sekcie vo Vyhľadávaní Google, kde je možné vyhľadávať podľa preferencií. Skratka je do značnej miery jediný pohodlný spôsob ako pristupovať k podcastom prostredníctvom Android smartfónu, pokiaľ máte problémy s používaním podcastovej aplikácie tretích strán. 

História aplikácie siaha do roku 2018, takže 50 miliónov stiahnutí sa nezdá byť až tak impozantným údajom pre aplikáciu tak veľkej spoločnosti, akou je Google. Je však zrejmé, že toto číslo začne v najbližšom období výrazne stúpať.

Dôkazom je aj fakt, že aplikácia poskočila z 10 miliónov na 50 miliónov inštalácií v rozpätí iba 11 mesiacov, zatiaľ čo skok z 5 miliónov na 10 miliónov trval 7 mesiacov.

App Store

Zdroj: AndroidPolice

Prečítajte si aj:

Podcast Dotyk: Vianočné ponuky operátorov

Značky:

O autorovi

Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web. Zaujímam sa o smartfóny, aplikácie, gadgety, nositeľnú elektroniku a technologické vízie. Medzi moje najobľúbenejšie voľnočasové aktivity patrí šport, hudba a moje štyri dcéry.

Pridaj komentár