Spoločnosť o tom včera informovala na Twitteri.

Aplikácia Fotky Google v najnovšej verzii, bude v systéme iOS vybavená novým nástrojom na nastavenie hĺbky ostrosti (rozmazania pozadia) pre fotografie v režime na výšku. Táto funkcia bola donedávna dostupná iba pre Android. Pokiaľ budete mať na svojom iPhone už nainštalovanú najnovšiu verziu aplikácie Fotky Google a budete mať fotografiu orientovanú na výšku, tak po dvojitom kliknutí na ikonu úprav, môžete pomocou sliderov upraviť hĺbku ostrosti konkrétnej fotografie.

Táto funkcia je priamo zabudovaná aj v aplikácii Fotografie pre iPhone XS / XS Max, prípadne iPad Pro. Pokiaľ máte staršie zariadenie, tak doteraz ste nemali príliš veľa možností na nastavovanie týchto parametrov fotografií. Až do príchodu novej aktualizácie v aplikácii Fotky Google pre iOS.

V novej verzii Fotiek Google pre iOS je aj funkcia Color Pop. Tá zachováva objekt farebný, pričom sa mení iba pozadie na čierno-biele. Táto funkcia umožní objektu v popredí ešte viac vyniknúť. Asistent Google už dávnejšie navrhoval vylepšenia pre konkrétne fotografie. Teraz túto funkciu môžete manuálne aplikovať na hociktorú fotografiu, podľa vášho uváženia.

Zdroj: GSMArena

Prečítajte si ja:

Apple predstavil nový Macbook Air, Mac mini, iPad Pro a Apple Pencil. Inovácie sú zásadné!

Značky:

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.