Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Slovenská IT spoločnosť Gratex International v spolupráci s významnou austrálskou konzultačnou spoločnosťou LMI Group uskutočnila 23. júna 2015 v Nairobi pracovný seminár pre kenských lídrov v oblasti poisťovníctva pod záštitou slovenskej rozvojovej pomoci pre Keňu v rámci projektu Slovak Aid a spoločnosti Intherin.

Hlavným cieľom tohto seminára bolo podeliť sa o európske a austrálske skúsenosti v oblasti poisťovníctva so špecifickým zameraním na využitie nových technológií a dát pri zlepšovaní služieb v tomto odvetví.

Gratex International patrí s viac ako 20 rokmi skúseností vo vývoji a implementácii špecializovaných IT riešení pre poisťovníctvo medzi lídrov v tejto oblasti s množstvom realizovaných projektov na Slovensku, v Európe, Ázii, v Austrálii a na Novom Zélande.

„Keňa v tomto roku patrí medzi tri najrýchlejšie ekonomiky sveta a jej poisťovníctvo by malo zohrávať významnú rolu pri podpore veľkých aj menších obchodných spoločností na ich ceste k ďalšiemu rastu. Sme radi, že môžeme prispieť svojimi skúsenosťami k ďalším úspechom keňskej ekonomiky,“ uviedol jeden z účastníkov seminára, výkonný riaditeľ spoločnosti Gratex International Peter Dovhun.

„Predstavitelia poisťovacieho priemyslu v Keni aktívne hľadajú medzinárodné skúsenosti a rady. Som rád, že LMI Group mohla popri skúsenostiach spoločnosti Gratex International v oblasti technológii ukázať nástroje na vzdelávanie zákazníkov a podporu predaja poistenia, ktoré vo veľkej miere pomáhajú jednak biznisu poisťovní a maklérov, no hlavne chránia ich klientov,“ doplnil profesor Allan Manning, výkonný riaditeľ LMI Group.

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.