Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Nové ukážky z Halo 5: Guardians sa opierajú o zápletku lovca a loveného.

Master Chief. Sparťan Locke. Kto je lovcom a kto loveným?

Včera v noci debutovala dvojica hraných ukážok z Halo 5: Guardians a pripravila pôdu pre jeden z najveľkolepejších súbojov v histórii zábavného priemyslu – postavila proti sebe legendárneho Master Chiefa a najlepšieho lovca UNSC – Sparťana Lockea. Halo 5: Guardians v čele najlepšej ponuky hier v histórii Xboxu vychádza celosvetovo 27. októbra exkluzívne pre Xbox One.

Prvá ukážka, nazvaná All Hail, vyzdvihuje Sparťana Lockea, ako sťahuje slučku okolo skompromitovaného Master Chiefa, spochybňujúc jeho úmysly a odkaz. Druhá ukážka, nazvaná The Cost, je desivým manifestom skutočnej ceny, akú musí zaplatiť hrdina a stavia Master Chiefa do výhody oproti zranenému Sparťanovi.

Ktorá z dvojice je pravdivá? Pátrajte po pravde a preskúmajte záhadu.

“Chceli sme, aby Halo 5: Guardians bola hrou, ktorá veľkosťou, rozlohou a napätím splní veľkolepé požiadavky Halo univerza,” povedala Bonnie Ross, šéfka 343 Industries. “Hráčov chceme ohúriť veľkosťou svetov a bojov, ktorých sa zúčastnia, ako aj spochybniť všetko, čo si doteraz mysleli, že vedia o hrdinoch, divoch a záhadách. HuntTheTruth.tumblr.com je iba začiatkom, nevieme sa dočkať, keď ukážeme hru fanúšikom z celého sveta počas E3 v júni.”

Xbox a 343 Industries spustili 22. marca epizodickú rozhlasovú hru Hunt the Truth, ktorú nájdete na: HuntTheTruth.tumblr.com. V nej si zahral hlavnú úlohu Keegan-Michael Key (známy z televíznej skeč šou Key and Peele). Stvárnil vojnového korešpondenta Benjamina Girauda, ktorý vyhrabáva prekvapivé odhalenia o tom, kto je Master Chief. Poslucháčov prinúti prehodnotiť, čo vôbec o najväčšom hrdinovi ľudstva vedia. Jednotlivé epizódy sa budú každý týždeň objavovať na Tumblr a kanáloch distribujúcich podcasty počas nasledujúcich 12 týždňov až do júnovej E3 2015.

Navštívte Halo Waypoint pre aktuálne informácie o Halo a nezabudnite navštíviť Xbox Wire pre najnovšie informácie o Halo 5: Guardians, hernej konzole Xbox One a ďalších novinkách.

Značky: