Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Tesoro, prémiová značka herných periférií, oznamuje uvedenie vylepšenej mechanickej klávesnice Lobera s označením Spectrum. Nový model ponúka RGB podsvietenie každého klávesu zvlášť, 9 režimov LED efektov vrátane špeciálneho audio režimu, N-Key rollover a plne programovateľné klávesy.

Pevná konštrukcia mechanickej klávesnice čiernej farby váži 1,5 kg. Jej stabilitu podporujú okrem hmotnosti aj pogumované nožičky. Osadená je kvalitnými spínačmi Khail vo variantoch Blue, Black, Brown a Red, so životnosťou až 60 miliónov stlačení.

Široké možnosti použivateľského nastavenia

Tesoro Lobera Spectrum umožňuje každému hráčovi individuálne nastavenie ľubovoľnej farby z 16,8 miliónového spektra k každom klávese. Disponuje 9 rôznymi efektami LED podsvietenia, ako je napr. stmievanie, ohňostroj, dúhová vlna a ďalšie. To všetko v 5 úrovniach intenzity. Nekonečne veľa odlišných kombinácií nastavení sa dá následne nastaviť až do 5 používateľských profillov. K dispozícii je tiež Audio režim, reagujúcí na zvuky a basy vybraných skladieb, v ktorom jednotlivé klávesy blikajú do rytmu.

Vnútorná pamäť o veľkosti 512 kb umožňuje prenášať vlastné špecifické nastavenia k ľubovoľnému počítaču bez nutnosti ďalšieho nastavovania. ľahko prepínateľné profily pritom umožňujú naprogramovať makra s využitím celej klávesanice.

N-Key Rollover alebo USB 6 Key Rollover

Vďaka vysokej frekvencii 1000 Hz je zaznamenané každé jednotlivé stlačenie a so zapnutým herným režimom, vypínajúcom vybrané klávesy, sa hráč nemusí obávať ani spustenia neželaných funkcií či aplikácií.

USB Hub a Audio konektory

Klávesnica obsahuje na zadnej strane dva USB 2.0 porty a dva 3,5 mm jack konektory na pripojenie slúchadiel a mikrofónu. Pre potreby nabíjania mobilných telefonov a tabletov slúží externí zdroj.

Tesoro Lobera Spectrum je dostupná za $149., na Slovensko sa dostane v druhej polovici roku 2015.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Pre viac informácií zájdite sem www.Tesorotec.com/Lobera-Spectrum, a pozrite si video – https://youtu.be/siHcluV_fTQ