Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Celosvetový beh Wings for Life World Run, ktorého hlavnou myšlienkou je bežať pre tých, ktorí behať nemôžu, si získal ďalších ambasádorov a to v podobe celého mužstva!

Hokejisti extraligového klubu HK Poprad sa spolu s organizačným tímom rozhodli stať súčasťou unikátneho globálneho projektu a podporiť tým výskum poranení miechy.

Popradčania vymenia korčule za bežecké tenisky a 7. mája 2017 sa na štart v Bratislave postavia v silnej zostave. Pred pohyblivým cieľom v podobe stíhacieho auta „Catcher Car“ budú utekať bratia Paločkovci, hokejová legenda Arne Kroták, ktorý v slovenskej najvyššej súťaži prekonal hranicu 500 gólov, Marek Zagrapan, Radoslav Suchý, Peter Lichanec, Andreas Štrauch, ale aj riaditeľ klubu Ľudovít Jurinyi, či manažér tímu Patrik Molota. Aj keď stíhacie auto nakoniec na trati všetkých dobehne, odhodlaný tím spod Tatier je pripravený čeliť mu najlepšie, ako vie.

Hráči HK Poprad sa rozhodli pomôcť tým, ktorí nemôžu behať, ani korčuľovať. Pobežia za nich a tým svojou účasťou prispejú na dobrú vec. Celý tím to berie aj ako výborný spôsob, ako byť príkladom pre ostatných a motivovať ich, aby sa tohto podujatia zúčastnili a taktiež pomohli. Popradskí hokejisti sa v máji pridajú k ďalším známym slovenským športovcom a osobnostiam, ktoré sa zúčastnia globálneho behu Wings for Life World Run v Bratislave.

Značky: