Honor predstaví prvé HMS smartfóny (Huawei Mobile Services) pre európsky trh

0

Stane sa tak 24. februára vo forme online tlačovej konferencie.

Honor aj Huawei plánovali usporiadať svoje tlačové konferencie na veľtrhu MWC, ktoré sa nakoniec kvôli zrušenému kongresu neuskutočnia v plánovanej podobe. Obe spoločnosti však oznámili riešenie – novinky predstavia aj tak, avšak vo forme online tlačovej konferencie. A zatiaľ čo Huawei ukáže svetu svoj nový skladateľný smartfón, Honor by mal oznámiť prvé HMS telefóny pre európsky trh.

Značka HMS označuje mobilné služby od Huawei (Huawei Mobile Services), ktoré Huawei aj Honor začali výraznejšie používať kvôli absencii Google služieb. Na Slovensku je aktuálne v predaji jediný HMS telefón – Huawei Mate 30 Pro, ktorý je dostupný v obmedzenej forme predaja. S príchodom noviniek od Honoru a smartfónov radu Huawei P40 by sa však mal kolotoč s HMS telefónmi roztočiť naplno.

Portál Android Authority oznamuje, že Huawei aj Honor predstavia mobilné služby od Huawei na svojich online tlačových konferenciách 24. februára. Pôjde o globálne uvedenie týchto služieb, ktoré sa už čiastočne spomenuli aj na tlačovej konferencii pri uvedení smartfónov Mate 30.

HMS pozostávajú z používateľského konta Huawei ID, cloudovej služby Huawei Mobile Cloud, obchodu s aplikáciami Huawei AppGallery, video služby Huawei Video, aplikácie s témami Huawei Themes, služby Huawei ScreenMagazine a prehliadača Huawei Browser.

Prvými telefónmi značky Honor, ktoré budú dostupné s HMS službami v Európe, budú Honor 9X Pro a smartfóny radu Honor View 30.

Honor View 30 Pro

Honor View 30 Pro. Zdroj: Ubergizmo

Zdroj: Android Authority

Prečítajte si aj:

Huawei Mate 30 Pro sme si šli kúpiť do PLANEO Elektro: Všetko, čo ste chceli vedieť o prvom Huawei telefóne bez Google služieb

Značky:

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie a hry pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa zameriavam na operačné systémy, zaujímavé služby pre spotrebiteľov, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006, sledovať ma môžete na Instagrame @rmnkdlc a kontaktovať na roman@touchit.sk

Pridaj komentár