Honor View 10 oficiálne: Lacnejšia alternatíva k Huawei Mate 10 Pro má svoje vlastné Face ID aj Animoji (doplnené)

0

Honor View 10 bol v Číne predstavený pod názvom Honor V10.

Honor predstavil koncom novembra v Číne svoju novú vlajkovú loď zo segmentu phabletov. Honor V10 je vybavený 5,99-palcovým IPS displejom s rozlíšením 2160 × 1080. Má pomer strán 18:9, veľmi tenké rámiky a snímač odtlačkov prstov na prednej strane. Časť používateľov určite poteší kovové telo. Vo vybraných európskych krajinách sa začne predávať 8. januára 2018 pod názvom Honor View 10. Dostupnosť pre Slovensko zatiaľ nebola špecifikovaná, oficiálna cena je 499 eur.

Novinka je vybavená procesorom Kirin 970 a najnovším operačným systémom Android 8.0. K dispozícii bude vo verzii so 6 GB RAM a 128 GB úložiskom. Batéria má kapacitu 3750 mAh a nechýba ani 3,5 mm jack. Zadný duálny fotoaparát kombinuje 16 Mpx farebný senzor so svetelnosťou f/1,8 a čiernobiely 20 Mpx senzor. Predná kamera má rozlíšenie 13 Mpx, fotoaparáty nemajú optickú stabilizáciu.

Pozrite si záznam z predstavenia Honoru View 10. Prezentácia telefónu začína v čase 59:55, demo odomykania pomocou tváre je v čase 1:10:14

Honor View 10 tiež ponúkne odomykanie pomocou rozpoznávania tváre a funkciu 3D Facial Animation, ktorá je kópiou Animoji z iPhonu X. Rozpoznávanie tváre nevyužíva pokročilé technológie ako TrueDepth kamera v novom iPhone a preto je veľmi citlivá na kvalitu osvetlenia, čo sa prejavilo aj počas oficiálneho predstavenia. Funkcia korektne rozpoznala tvár až po pár neúspešných pokusoch. Je však zrejmé, že ide skôr o doplnok k snímaču odtlačkov prstov ako o primárny spôsob odomykania telefónu. Funkcia 3D Facial Animation využíva umelú inteligenciu v procesore Kirin 970, uvidíme, ako to bude fungovať v praxi.

Predpokladáme, že hoci zatiaľ nebola oznámená dostupnosť Honoru View 10 pre náš trh, časom sa telefón začne predávať aj na Slovensku. Ide o výbornú a lacnejšiu alternatívu k Huawei Mate 10 Pro, ktorá ponúka totožný výkon, o niečo slabší fotoaparát a iný typ displeja, resp. konštrukcie. Pre niekoho výhodou je snímač odtlačkov prstov vpredu.

Honor V10 má snímač odtlačkov prstov na prednej strane

Prečítajte si aj:

Recenzia Huawei Mate 10 Pro: 6 palcov pre masy

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie, hry a konzoly pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa špecializujem na operačné systémy, zaujímavé služby, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006.

Pridaj komentár