Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Nové slúchadlá FreeBuds 4 od Huawei ovládli slepý používateľský test, v ktorom si zmerali sily s dvoma najväčšími konkurentmi (Samsung a Apple).

Prieskum spoločnosti Ipsos v Česku ukázal, že používatelia najviac oceňujú práve novinku od Huawei. Zapôsobili hlavne komfortom pri nosení, kvalitou zvuku aj príjemnou cenou.

Spoločnosť Ipsos testovala medzi dvoma stovkami užívateľov (vek 15-45) v Prahe a v Brne tri modely slúchadiel – Huawei FreeBuds 4, Apple Airpods 2 a Samsung Galaxy Buds Live. Účastníci prieskumu mali po celý čas zakryté oči a hodnotili pohodlnosť slúchadiel, kvalitu počúvania a na záver pomer kvality s cenou.

Z hľadiska pohodlnosti sa FreeBuds 4 dokázali vyrovnať iba Airpods. V ďalších kategóriách už ale zvíťazil nový kôstkový model od Huawei. „Pri priamom porovnaní troch slúchadiel, to znamená, že ak by spotrebitelia mali vybrať najlepšie slúchadlá z hľadiska kvality zvuku, Freebuds 4 boli vybrané ako signifikantne najlepšie,“ komentuje výsledky prieskumu Jan Staněk z agentúry Ipsos.

Pri hodnotení zvuku sa užívatelia sústredili na kvalitu zvuku všeobecne, ďalej na zreteľnosť detailov, prenos rytmu a basové tóny. Vo všetkých štyroch podkategóriách sa ako prvé umiestnili Huawei FreeBuds 4, čím potvrdili svoju kvalitu.

FreeBuds 4 si viedli najlepšie najmä v prenose rytmu, vďaka ktorému by po nich siahlo 90 % zúčastnených (Airpods 81 %, Galaxy Buds 58%). Slúchadlá od Huawei nenašli premožiteľa ani pri porovnávaní kvality zvuku s 89 percentami, nasledované Airpods s 82 % a Galaxy Buds so 49 %. Veľmi podobne obstáli aj pri posudzovaní zreteľnosti detailov. Pri hodnotení basových tónov sa potom FreeBuds 4 umiestnili síce na prvej priečke, no vo veľmi tesnom závese nasledovali Airpods.

Zaujímavé bolo tiež porovnanie z hľadiska ochoty užívateľov zaobstarať si slúchadlá pri zistení ich ceny (stále naslepo). Kým bez zistenia ceny by si FreeBuds 4 obstaralo 72 % opýtaných (konkurencia 67 % a 27 %), po odhalení cenovky by sa ku kúpe slúchadiel Huawei prikláňalo solídnych 51 % (konkurencia spadla na 29 % a 14 %). „Cena 135 eur je veľkou konkurenčnou výhodou Huawei Freebuds,“ potvrdzuje Ján Staněk z Ipsos.

Ak teda zhrnieme výsledky veľkého užívateľského testu, medzi opýtanými jednoznačne zvíťazili slúchadlá Huawei FreeBuds 4. Dôvody? „Podľa poslucháčov umožňujú najlepšie počuť a precítiť rytmus, prinášajú najvyššiu kvalitu zvuku, zároveň zvuk najzreteľnejšie prenášajú a umožňujú najlepšie počuť zvukové detaily. A v neposlednom rade bodujú najlepším pomerom cena výkon,“ sumarizuje Jan Staněk.

Novinka Huawei FreeBuds 4 je na Slovensku v predaji u maloobchodných predajcov. Odporúčaná cena je 135 eur. Do 22. augusta môžete využiť špeciálnu zľavu 25 eur a získať slúchadlá za zvýhodnenú cenu 115 eur.

Prečítajte si aj: