Fotoaparáty v smartfónoch sú pre používateľov veľmi dôležité.

Aj z tohto dôvodu sa ich výrobcovia snažia vytvárať rôzne partnerstvá, ktoré im umožňujú z nich vyťažiť maximum. Veľmi dôležitým momentom tohto roka bolo započatie spolupráce medzi spoločnosťami Leica a Xiaomi, pričom prvé výsledky ich spolupráce uvidíme už pri telefónoch série Xiaomi 12S. To však malo za následok aj ukončenie dlhoročnej spolupráce medzi Leicou a Huawei.

Pri rozmeroch spoločnosti Huawei poverení pracovníci nemali problém nájsť riešenie, a vytvoriť vlastnú značku na spracovanie obrazu pre smartfóny s názvom Xmage, pri ktorej spoločnosť zúžitkuje všetky jej inovácie z minulosti a efektívne ich prepojí s výskumom. Bude teda celkom zaujímavé sledovať, ako sa Huawei pri mobilných fotoaparátoch popasuje s absenciou značky Leica. 

Logo Leica sa v prípade spoločnosti Huawei prvýkrát objavilo v roku 2016 pri modeli P9

To znamená, že v budúcnosti sa bude na telefónoch spoločnosti Huawei nachádzať logo Xmage. Aj kvôli tomu, že o tejto novinke vieme iba veľmi málo, nie je zatiaľ jasné, pri ktorých modeloch sa nová technológia fotoaparátov objaví. Je však celkom možné, že ako prvý bude s logom Xmage uvedený model Mate 50.

Pripomeňme si, že Huawei za ostatných niekoľko rokov zaznamenal viaceré úspechy v oblasti mobilnej fotografie, keď začal používať väčšie RYYB senzory, kvalitné periskopické fotoaparáty, AI funkcie, alebo ďalšie softvérové vylepšenia obrazu. 

Sami sme zvedaví, či Huawei dokáže s novou značkou Xmage v hodnoteniach kvality mobilných fotoaparátov aj naďalej obsadzovať popredné priečky. 

Huawei Mate 50 Pro: KonceptZdroj: @RODENT950 / Twitter
Huawei Mate 50 Pro: Koncept

Zdroj: AndroidAuthority

Prečítajte si aj:

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.