Huawei predstavil koncom marca v Paríži okrem nových modelov Huawei P20 Pro a Huawei P20 aj výkonný smartfón Huawei Mate RS Porsche Design. Luxusná novinka obstojí hlavne u najnáročnejších používateľov.

Vďaka dvom snímačom odtlačkov prstov, procesoru s umelou inteligenciou a trojitému fotoaparátu Leica posúva najnovší prémiový telefón svet mobilných technológií o veľký krok dopredu.

Spojením exkluzívneho dizajnu, ktorý hrdo reprezentuje spoločnosť Porsche Design, a špičkových technológií Huawei vznikol smartfón, ktorý nastavuje latku mobilného luxusu poriadne vysoko. Obe značky sa pri spoločnom vývoji smartfónu usilovali o vytvorenie zariadenia, ktoré zaujme jedinečným vzhľadom, ale zároveň zostane dokonale funkčné.

Mate RS má rovnaký trojitý fotoaparát ako Huawei P20 Pro

Prémiový Mate RS má šesťpalcový OLED displej s 2K zakrivením a už na prvý pohľad upúta dokonalým symetrickým spracovaním v minimalistickom duchu. Dojem luxusu ešte umocňuje elegantné sklenené telo.

Nadčasové čierne prevedenie zabezpečuje hladký prechod medzi displejom a rámom telefónu. Odkazuje tak nevtieravo na poznávacie znamenie Porsche Design – čistotu a neokázalý dizajn.

Každý prvok má špeciálny účel

Prémiový smartfón bol vytvorený s dôrazom na maximálnu presnosť. Každý jeho komponent je umiestnený na určitom mieste tak, aby si používateľ odniesol výborný dojem z funkčnej aj estetickej stránky zariadenia. Dôležitý je tiež mimoriadny výkon, ktorý naznačuje aj názov modelu – písmená RS sú anglickou skratkou pre automobilové preteky.

Spoločnosti Porsche Design a Huawei majú rovnaký cieľ – chcú vyvíjať produkty, na ktoré sa môžu používatelia spoľahnúť. Sú šikovné a funkčné, ale súčasne sa vyznačujú sofistikovaným dizajnom. Chceme vytvoriť dokonalé zariadenie, ktoré je vždy o krok pred konkurenciou„, hovorí na margo spolupráce generálny riaditeľ Porsche Design Jan Becker.

Ide o prvý smartfón na svete, ktorý disponuje dvoma snímačmi odtlačkov prstov – jeden na prednej a druhý na zadnej strane. Snímač, ktorý je súčasťou displeja, zaisťuje používateľovi maximálne pohodlie pri odomykaní a zamykaní telefónu.

Ceny Huawei Mate RS Porsche Design

Silný tandem: Trojitý fotoaparát a umelá inteligencia

Trojitý fotoaparát Leica so 40 Mpx RGB snímačom dopĺňa technológia Master AI, ktorá počas fotografovania využíva umelú inteligenciu. Táto kombinácia zabezpečuje perfektné fotky pre všetkých, ktorí si chcú navždy zaznamenať výnimočné momenty.

Päťnásobný hybridný zoom a jedinečná funkcia stabilizácie obrazu riadená pomocou AI zvyšuje jas obrázkov, zabezpečuje dokonalé vykreslenie detailov a redukciu nežiadúceho šumu.

Mate RS Porsche Design je zároveň prvým smartfónom spoločnosti Huawei, ktorý podporuje pohodlné bezdrôtové nabíjanie. Inteligentný softvér v spolupráci s mikročipom Kirin 970 automaticky prispôsobuje výkon telefónu jeho aktuálnemu využitiu. Smartfón neustále absorbuje nové informácie, učí sa predvídať potreby a porozumieť im, a to všetko s jediným cieľom – aby bol dokonalým príručným asistentom.

Odolnosť a príslušenstvo na úrovni

Vzhľadom k vyššej obstarávacej cene väčšina hrdých majiteľov uvíta, že novinka je odolná nielen voči prachu, ale aj voči vode (testovanie prebiehalo v metrovej hĺbke a trvalo 30 minút). Úroveň ochrany IP67 zabezpečuje, že dážď ani mierne znečistenie správne fungovanie telefónu neohrozia.

Každý model je dodávaný s luxusným koženým obalom, ktorý odzrkadľuje životný štýl cieľovej skupiny. Tú tvoria predovšetkým používatelia nároční nielen na funkčnosť, ale aj na vzhľad a prémiový dizajn. Obaly a puzdrá sú k dispozícii v rôznych textúrach a farebných prevedeniach, medzi ktorými nechýba nestarnúca čierna, ale ani provokatívna červená verzia.

Veríme, že si zákazníci naše inovácie zamilujú – či už ide o snímač odtlačkov prstov umiestnený na displeji, alebo trojitý fotoaparát Leica,“ dodáva Richard Yu, generálny riaditeľ HUAWEI Consumer Business Group.

Dostupnosť

Smartfón Huawei Mate RS Porsche Design bude na konkrétnych trhoch dostupný iba v značkových obchodoch Porsche Design.

 Špecifikácie Huawei Mate RS Porsche Design
Rozmeryvýška: 152,9 mm; šírka: 72,5 mm; dĺžka 8,5 mm; hmotnosť: 183 g
Displej6”
CPUHUAWEI Kirin 970

Octa-core CPU 4 x Cortex A73 2.36GHz + 4*Cortex A53 1.8GHz) + i7 co-processor

GPUMali-G72 MP12
Operačný systém Android™ 8.1
Emotion UIEMUI 8.1
Pamäť6 GB RAM + 256 GB ROM
Fotoaparátzadný: 40 Mpx (f/1.8) + 20 Mpx (f/1.6) + 8 Mpx (f/2.4)

predný: 24 Mpx

Batéria4 000 mAh

Viac o Huawei Mate RS Porsche

Huawei Mate RS Porsche Design: 2000€ smartfón, ktorý používa špeciálny OLED displej od LG

Značky: